Ana Sayfa Dünya Zoom dersi sırasında fenalaşan öğretmen koronadan öldü

Zoom dersi sırasında fenalaşan öğretmen koronadan öldü

105
0

Arjantin’de ağustos başından beri koronayla mücadele eden bir profesör, internetten ders verdiği sırada bayıldı. Ambulans göndermek için adresini isteyen öğrencilerine yanıt veremeyen Paola De Simone, bayılmadan önce yalnızca “Yapamıyorum” diyebildi; kısa süre sonra öldü.

Arjantin’de Covid-19’a yakalanan Profesör Paola de Simone, internet üzerinden ders verdiği sırada fenalaştı. Nefes almakta güçlük çeken De Simone, ders esnasında bilincini yitirdikten kısa süre sonra öldü.

‘YAPAMIYORUM’

Zoom uygulaması üzerinden yapılan online ders sırasında, De Simone’nin nefes almakta güçlük çektiği sırada öğrencilerinin kendisine yardımcı olmaya çalıştığı belirtildi. Ambulans göndermek için ev adresini isteyen öğrencilerine yanıt veremeyen De Simone’un bayılmadan önce yalnızca “Yapamıyorum” diyebildiği kaydedildi.

EŞİ DOKTORDU, HASTALIĞI AĞUSTOS BAŞINDA KAPTI

Başkent Buenos Aires’deki Universidad Argentina de la Empresa’da profesör olan De Simone’un ağustostan beri Covid-19’la mücadele ettiği belirtildi. De Simone 28 Ağustos tarihli Twitter paylaşımında, ‘Covid-19 belirtilerinin dört haftadır devam ettiğini’ aktarmış, ‘doktor olan eşinin çalışmaktan yorgun düştüğünü’ dile getirmişti.

Üniversiteden yapılan açıklamada De Simone’un 15 yıldır öğretmenlik yaptığı ve ‘işine kendini adamış bir eğitmen olduğu’ belirtildi. De Simone’un Michelle Denise Bolo isimi eski bir öğrencisi, sabah erken saatte yaptığı derslerde bile tüm öğrencilerin uykulu olmasına rağmen onu dinlediklerini dile getirdi. Bolo, “Dersleri sabah saat yedideydi. Bazen çok zor oluyordu, uykulu oluyorduk ama herkes onu dinliyordu. Dersin sonunda kimse sınıftan ayrılmak istemiyor, herkes onun anlattıkları hakkında konuşmak istiyordu” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.