Ana Sayfa Ekonomi ÖTV zammı ikinci el oto piyasasını vurdu

ÖTV zammı ikinci el oto piyasasını vurdu

493
0

ÖTV’ye yapılan zammın ardından ikinci el oto fiyatlarında meydana gelen büyük artış, araç sahibi olmak isteyenleri de zor duruma soktu.

Oto pazarlarında araç bakan vatandaşlar, ÖTV zammının neden olduğu araç fiyatlarındaki artışa tepki gösterdi.

Kimi müşteriler, bir süredir araç almak için oto pazarlarına gittiklerini ancak ani fiyat artışı nedeniyle araç satın alamadıklarını belirtti.

Gazete Habertürk’ün haberine göre, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren ÖTV zammının amacı, ‘ithal araç sayısının azaltılarak yerli üreticinin desteklenmesi’ olarak sunulsa da, ikinci elde uygun fiyattan istediği otomobili satın alabileceğini düşünen vatandaşlar, artan fiyatlarla karşılaştı.

Habere göre, pazar günleri Bursa’da açılan ikinci el oto pazarı sabah erken saatlerden itibaren doldu. Oto pazarında buluşan alıcı ve satıcılar alanı doldururken, pazarı adım adım gezen vatandaşlar, bekledikleri fiyatları göremedi.

İki aydır araç baktığını ancak fiyatlardan başı döndüğünü belirten bir vatandaş, “Fiyatlar yüksek başımız döndü. 40-45 bin liralık araç bakıyorduk ama hepsi 50-55 bine çıkmış. ÖTV zammından sonra tekrar fiyatlar artmış. Fiyatlar hiç azalmıyor. Millet bedavadan geziniyor. 2 aydır araç bakıyorum ama fiyatlar hep yüksek. Ben 92 model aracımı 16 bin liraya baktım, şuan o araba 25 bin lira yazmışlar” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.