Ana Sayfa Haberler Ahmet Nur Çebi’den TFF’ye ‘limit’ tepkisi

Ahmet Nur Çebi’den TFF’ye ‘limit’ tepkisi

168
0

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF), 2020-2021 sezonuna ilişkin Süper Lig takımlarının transferler için belirlediği harcama limitlerine tepki gösteren kulüplerden Beşiktaş’ın başkanı Ahmet Nur Çebi, limit krizi çözülmeden transfer olmayacağına dikkat çekti.

Beşiktaş’ın transfer politikalarına ilişkin NTV Spor’a konuşan Başkan Ahmet Nur Çebi, “Beşiktaş’ın limitleri, şu an mevcut kadroya bile az geliyor. Bir iyileştirme bekleniyor. Bu iyileştirmenin olup olmayacağıyla ilgili endişelerimiz var. Bu limitler çözülmeden transfer olmaz” dedi.

Çebi, şunları söyledi:

“TFF’nin verdiği limitler var, bu limitler tutmayınca getirdiğiniz oyuncuları tescil etmiyorlar. Beşiktaş’ın limitleri, şu an mevcut kadroya bile az geliyor. Bir iyileştirme bekleniyor. Bu iyileştirmenin olup olmayacağıyla ilgili endişelerimiz var. Bu limitler çözülmeden transfer olmaz.

Ama bu, bize miras olarak kaldı. Bu takımı biz yapmadık. Bu takımın içerisinde çok yüksek maliyetle, bugün 4 futbolcuya vereceğimiz maaşı bir futbolcuya veriyoruz. Adımız ‘limitçi başkana’ çıktı; limiti ben koymadım ki. Taraftar bana kızabilir ama anlayış bekliyorum. 7-8 oyuncu ile görüşüyoruz. Santrfor, sağ bek ve belki de bir kanat için. Transferde önümüz açılırsa, kadromuzu güçlendireceğiz.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.