Ana Sayfa Haberler Barış Atay Kadıköy’de saldırıya uğradı

Barış Atay Kadıköy’de saldırıya uğradı

81
0

TİP Hatay Milletvekili Barış Atay, Kadıköy’de kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı.Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde tedavisi süren Barış Atay’ın şikayetçi olacağı belirtildi.

Türkiye İşçi Partisi (TİP), Atay’ın sağlık durumunun iyi olduğunu ifade edip “Gün içinde Süleyman Soylu tarafından hedef gösterilen Genel Başkan Yardımcımız Barış Atay, bu gece ‘kimliği belirsiz’ bir grubun saldırısına uğramıştır. Barış yoldaşımızın sağlık durumu iyidir. Dayanışma dilekleri için teşekkür ederiz” açıklaması yaptı.

Atay, saldırıdan önce Siirt’te intihar girişiminde bulunduktan sonra hastanede hayatını kaybeden İpek Er’e ‘nitelikli cinsel saldırı2 suçlaması ile tutuklanan ve daha sonra tahliye edilen Musa Orhan’a ait olduğu öne sürülen telefon mesajlarıyla ilgili bir paylaşımda bulunmuştu. Atay, Twitter’daki paylaşımına Süleyman Soylu’nun da hesabını ekleyerek “Sen bir seri tecavüzcüyü korudun, kolladın. Hayatın boyunca her fırsatta yüzüne vurulması, asla unutmaman için uğraşacağız” yazmıştı.

Süleyman Soylu da Twitter hesabından Barış Atay’ın tweet’ini alıntılayıp “Tecavüzcü PKK yöneticilerinin talimatıyla HDP’den milletvekili olan PKK ve DHKP-C artığı, benden ‘tecavüzcü kollayıcı’ olmaz da senden tam tecavüzcü olur… Tuma’nın kollayıcısı. Dikkat yakalanma” dedi.

Barış Atay, 24 Haziran 2018’de HDP’den Hatay milletvekili seçildi, 11 Ekim 2018’de TİP’e geçti.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.