Ana Sayfa Haberler Saray’ın muhafız ordusuna milyonlar heba edildi

Saray’ın muhafız ordusuna milyonlar heba edildi

118
0

Lüks harcamaların yapılmasıyla sürekli tartışmaların hedefinde olan Cumhurbaşkanlığı Sarayı bu kez koruma ordusuna harcadığı milyonlarca lirayla gündemde.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın korunması görevini yapan Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı için milyonlarca lira harcama yapıldığı ortaya çıktı.

Birgün’ün haberine göre Cumhurbaşkanlığı korumalarının bağlı olduğu Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı bu yılın ocak ve temmuz aylarını kapsayan yedi aylık döneminde tam 160 milyon 956 bin TL harcadı. TBMM Koruma Daire Başkanlığı’nın ocak ve temmuz aylarını kapsayan yedi aylık dönemde yaptığı harcamaların tutarı ise 62 milyon 204 bin TL oldu.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı koruyan muhafız, araç sayısı ve akaryakıt masrafı ise bilinmiyor.Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP’nin bu konudaki soru önergesini “yeteri kadar” şeklinde yanıtlamıştı. Önergeye verilen yanıtta “Koruma Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün görev alanına giren hususlar, herhangi bir güvenlik zafiyeti oluşturmayacak şekilde, ‘yeteri kadar personel’ ve teçhizatla yerine getirilmektedir” denilmişti.

Cumhurbaşkanlığı Koruma Hizmetleri Genel Müdürlüğü Lojmanları’nda da tadilat yapıldı. Bu tadilat da yaklaşık 2,5 milyona mal oldu. Kamu İhale Kurumu’na bağlı Elektronik Kamu Alımları Platformu’nda yer alan bilgilere göre, tadilat için TOKİ tarafından 28 Kasım 2019 tarihinde ihale yapıldı. İhaleyi 2 milyon 350 bin TL teklif ile VRK Yapı İnşaat Taahhüt Turizm Taşımacılık Şirketi kazandı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.