Ana Sayfa Haberler Gelecek Partisi’nden Ebru Timtik mesajı

Gelecek Partisi’nden Ebru Timtik mesajı

79
0

Sadece adil yargılanma talep ettiği için cezaevinde ölüm orucuna giren Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) üyesi avukat Ebru Timtik, 238. gününde hayatını kaybetmişti. Ebru Timtik’in adil yargılanma talebi nedeniyle hayatını kaybetmesinin yankıları devam ederken eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kurucusu ve genel başkanı olduğu Gelecek Partisi’nden de bir mesaj geldi.

Gelecek Partisi Parti Yönetim Kurulu (PYK) Üyesi Bahadır Kurbanoğlu, Ebru Timtik’in ölümünün ardından yaptığı paylaşımda “İradi şekilde ölüme gidişin sebebi ‘adil yargılanma talebi’. Hakkı canı pahasına arıyor El-Adl, ‘mutlaka v daima adil olarak hükmeden, kesinlikle zulmetmeyen, aşırılığa gitmeyen’ anlamında Allah’ın sıfatı. Bulutların üzerinde bir yerlerde duruyor; altından ıslık çalarak geçiyoruz” sözlerine tepki gelmesi üzerine yeni bir açıklamada bulundu.

Kurbanoğlu, gelen tepkilere “Konu örgüt değil, adil yargılanma hakkı” yanıtını verdi.

Kurbaoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Herkese ortak cevap vereyim. Konu örgüt, şu bu değil. Adil Yargılanma Hakkı. Bu temel bir hak! Bunu anlamak bu kadar zor mu? Bugün bu kişilere yarın size lazım olacak! “Benim hakkım ama onun değil” diyebilir misiniz? Allah korkusu? Takva? Maruf? Evrensel hukuk normları?”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.