Ana Sayfa Dünya Messi yuvadan ayrılıyor mu

Messi yuvadan ayrılıyor mu

352
0

Arjantinli süper yıldızın, kariyerinin tamamını geçirdiği Barcelona’dan ayrılma isteğini yönetime iletmesinin ardından dünya futbolu sadece bu konuya odaklanmış durumda.

Messi’nin eski hocası Pep Guardiola’yla yeniden bütünleşmeye hazır olduğu ve bu nedenle Manchester City’ye gideceği iddiaları ortada dolaşırken adı geçen diğer takımlar olarak PSG, Inter ve Manchester United ön plana çıkıyordu. Juventus’a ise Cristiano Ronaldo’ya ödedikleri yüklü maaş nedeniyle bu transferde şans verilmiyordu.

Ancak Fransa’nın ünlü gazetesi L’Equipe’e göre Juventus Messi’yi kadrosuna katabilme ihtimaline yüz çevirme niyetinde değil. İtalyan devi Ronaldo ve Messi’yi aynı takımda buluşturmak için kolları sıvadı ve seçeneklerini değerlendiriyor.

Futbol tarihinin en önemli oyuncularından biri olarak kabul edilen 33 yaşındaki Messi, sözleşmesindeki bir maddeye dayanarak serbest kalmak istiyor. Barcelona ise o maddeyi haziran ayında değerlendirmediği gerekçesiyle Messi için satın alma bedeli olan 700 milyon Euro’yu talep ediyor.

Barça’dan kavgalı ayrılmak istemeyen Leo Messi, yönetimle bir araya gelerek makul bir bonservis ücreti karşılığında takımdan ayrılmasına izin verilmesini talep edecek.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.