Ana Sayfa Dünya İsrail’de binlerce kişi Netanyahu’ya karşı sokakta

İsrail’de binlerce kişi Netanyahu’ya karşı sokakta

192
0

İsrail’de binlerce kişi, Başbakan Benyamin Netanyahu’nun istifasını talep etmek için sokağa döküldü. Netanyahu’nun konutunun önünde düzenlenen eylemde, hakkındaki yolsuzluk soruşturmaları ve korona krizindeki yönetimi nedeniyle İsrail Başbakanı’nın istifası istendi.

İsrail’de Başbakan Benyamin Netanyahu’ya karşı protesto gösterileri dinmiyor. Binlerce İsrailli dün Kudüs’te, hakkındaki yolsuzluk iddiaları nedeniyle Netanyahu’nun istifasını talep etmek için sokağa döküldü. Eylemde, İsrail hükümetin korona virüsü krizindeki yönetimine de tepki gösterildi.

Eylemciler Netanyahu’nun Kudüs’ün batısındaki resmi konutunun dışında slogan atarak başbakanın istifasını istedi. Bazı protestocularla polis arasında çatışma çıkarken, en az 30 eylemcinin gözaltına alındığı belirtiliyor.

Netanyahu ise istifasını isteyen protestocuların demokrasiye saygı duymadığını savunup İsrail medyasını eylemleri teşvik etmekle suçluyor. İsrail’de işsizlik oranı yüzde 20’nin üzerine çıkmışken, Netanyahu ülkesinin küresel salgında diğer kalkınmış ülkelerden daha iyi durumda olduğunu savunuyor

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.