Ana Sayfa Haberler Karadeniz’de sağanak yağış ve hortum

Karadeniz’de sağanak yağış ve hortum

185
0

Ordu’nun Altınordu, Fatsa ve Gülyalı ilçelerinde şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiledi. Sağanak sırasında Karadeniz açıklarında hortum meydana geldi.

Ordu’da sabah saatlerinde başlayan sağanak aralıksız devam ederken bazı derelerin su debisi de arttı. Derelerde sel sularının taşıdığı moloz birikintileri bazı yerlerde yollara zarar verdi.

Sağanak sırasında Altınordu ilçesinde Karadeniz açıklarında hortum oluştu. Yaklaşık 1 dakika süren hortum vatandaşlar tarafından cep telefonuyla görüntülendi.

Trafikte aksamalara yol açan yağış, vatandaşlara zor anlar yaşattı. Büyükşehir ve Altınordu Belediyesi ekipleri, su basan iş yerleri ile sorun yaşanan bölgelere müdahalede bulundu.

Fatsa ilçesine bağlı Ayazlı Mahallesi’nde konaklayan mevsimlik tarım işçileri de yağıştan etkilendi.

Kaymakamlığın talimatıyla bu alan boşaltılırken, Türk Kızılayı Fatsa Şubesi ekipleri de işçilere yemek, kıyafet ve hijyen malzemesi dağıttı.

Gülyalı ilçesinde ise bazı mahallelerde kurutulmak üzere harmana serilen fındığın yağıştan etkinlendiği öğrenildi.

Daha büyük taşkınlar olabilir

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, Genel Sekreter Coşkun Alp ile Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Murat Us’un, yağıştan etkilenen Çaybaşı ilçesinde incelemelerde bulunduğu belirtildi.

Açıklamada görüşüne yer verilen Alp, yağışın ilçede ciddi anlamda sıkıntılara yol açtığını aktardı.

Yağışın devam etmesi durumunda daha büyük taşkınlara sebebiyet verebileceğine işaret eden Alp, vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Alp, özellikle Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerinde yağmur suyu ekipleri kurduklarını anımsatarak, bütün ızgaraların iki ay önceden temizlenmeye başlandığını kaydetti.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.