Ana Sayfa Dünya Ellen DeGeneres’in programına soruşturma açıldı

Ellen DeGeneres’in programına soruşturma açıldı

698
0

ABD televizyonlarının eğlence programı yapımcılarından ve komedyen Ellen DeGeneres’in TV programı hakkında soruşturma başlatıldı.

Programın eski çalışanları, ayrımcılık ve kötü muameleye maruz kaldıklarını iddia ederken, Warner Bros Television’ın sahibi Warner Media, çalışanlarla görüşmelerin yanı sıra anonim bir üçüncü taraf firmasıyla ortak bir soruşturma yürütecek.

Warner Bross, soruşturmayı kötü muameleye ve ayrımcılığa maruz kaldıklarını iddia eden eski çalışanların beyanı üzerine başlatma Yapım şirketi, soruşturma kararını kötü muamele ve ayrımcılık şikayetleriyle ilgili röportajların ve yayımlanan makalelerin ardından aldı.

BirGün Gazetesi’nin Independent’tan aktardığına göre, son aylarda, yıllardır devam eden eğlence programı setinde kötü çalışma koşulları olduğu ile ilgili peş peşe raporlar da yayımlandı.

Eski çalışanlar, tıbbi izin veya cenaze için izin aldıklarında kovulduklarını söyledi.

Siyah çalışanlar ırkçı yorum ve şakalara maruz bırakıldıklarını belirtti. Eski bir siyah çalışanın iddiasına göre; şovun yazarlarından biri ” Üzgünüm, sadece burada çalışan beyaz insanların isimlerini biliyorum” dedi.

Eski çalışanların çoğu, set ortamının “korku tarafından yönetildiğini” ve çalışma saatleri veya mobbing hakkında konuşmayan çalışanların ödüllendirildiğini iddia etti.

Birkaç hafta önce, komedyen Kevin T. Porter, Twitter takipçilerine Ellen hakkında kötü anısını anlatan herkes için Los Angeles gıda Bankasına 2 dolar bağışta bulunacağını açıklamıştı.kararı aldığını duyurdu.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.