Ana Sayfa Dünya Dünyaca ünlü gösteri grubu iflas başvurusu yaptı

Dünyaca ünlü gösteri grubu iflas başvurusu yaptı

305
0

Salgın sürecinde uygulanan kısıtlamalar birçok şirketin iflas bayrağını çekmesine sebep oldu.

Gösteri dünyasının en önemli topluluklarından Cirque du Soleil, 3 bin 500 kişiyi işten çıkardı ve iflas başvurusunda bulundu.

Kanadalı gösteri topluluğu Cirque du Soleil, pandemi nedeniyle gösterilerinin askıya alınmasının ardından iflas başvurusunda bulundu.

Duvar’ın aktardığı habere göre Cirque du Soleil Entertainment Group Başkanı ve CEO’su Daniel Lamarre yaptığı açıklamada, “Son 36 yıldır, Cirque du Soleil son derece başarılı ve karlı bir organizasyon olmuştur. Bununla birlikte, COVID-19 nedeniyle tüm şovlarımızın zorla kapatılmasından bu yana sıfır gelirle, yönetim şirketin geleceğini korumak için kararlı bir şekilde hareket etmek zorunda kaldı” dedi.

20 milyon dolarlık başlangıç fiyatı ile kendisini açık artırmaya çıkaran Cirque du Soleil web sitesinde, “2020’nin geri kalanının mali bilinmeyenlerine rağmen Cirque du Soleil, sağlık ve güvenliğin izin verdiği aşamada dönmeye kararlı. Salgın kontrol altına alındıktan sonra, hükümet tarafından uygulanan karantina ve seyahat kısıtlamalarında bir rahatlama getirildiğinde, yeni kurumsal yapıya uygun olarak performanslar devam edecek. Askıya alınan ve yeniden planlanan performanslar için biletler geçerliliğini koruyor” açıklamasını yaptı.

Üç ay önce dünya çapında tüm yapımlarını durdurmak zorunda kalan topluluk yaklaşık 1 milyar dolar borçla 3 bin 500 çalışanını işten çıkardı.

Sirk, 20 milyon dolarlık başlangıç fiyatı ile kendisini mezata çıkardı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.