Ana Sayfa Dünya İtalya’da koronavirüse karşı plaj önlemleri rehberi

İtalya’da koronavirüse karşı plaj önlemleri rehberi

131
0

İtalya’da Sağlık Bakanlığı’na bağlı Sağlık Yüksek Enstitüsü, koronavirüs salgını süresince plajlarda alınması gereken önlemleri içeren bir kılavuz hazırladı. Kılavuzda, insanlar arasındaki güvenli mesafenin denizde de korunması gerektiği belirtiliyor.

Sağlık Yüksek Enstitüsü, İtalya’nın 7 bin km’den uzun sahil şeridinde yaşayan 17 milyonluk nüfusun yaz aylarında iki katına çıkabilmesi nedeniyle deniz turizminin pandemi açısından risk teşkil edebileceği uyarısında bulundu. Tavsiye niteliğindeki rehberde, bu riski azaltmak için alınması gereken önlemler sıralanıyor.

Bu önlemler arasında, plajlarda ve denizde de insanlar arasında en az 1 metre mesafe bırakılması da yer alıyor.

Plajların kalabalıklaşmasını önlemek için rezervasyonla giriş yapılması ve plaja gidenlerin temas takibi amacıyla kayıt altına alınması tavsiye ediliyor.

Kalabalık grupların oluşmasını önlemek için plaj partileri, dans aktiviteleri ve sosyal etkinliklerin yapılmaması gerektiği belirtiliyor.

Plaj şemsiyeleri ve şezlonglar da dahil tüm yüzeylerin düzenli olarak temizlenmesi gerektiği vurgulanıyor. Ancak plajlar, toprak alanlar gibi doğal ortamların dezenfeksiyonu için çevreye zararlı biyosidal ürünlerin kullanılmaması isteniyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.