Ana Sayfa Haberler Mansur Yavaş’tan yeni kampanya

Mansur Yavaş’tan yeni kampanya

318
0

Ankara Büyükşehir Belediyesi Covid-19 süreciyle mücadele kapsamında “6 Milyon Tek Yürek Bayram Etsin” adıyla yeni kampanya başlattı. Yardımseverler, ihtiyaç sahiplerinin su faturalarına, ulaşım masraflarına ve süreç içerisinde iş yerlerini kapatanlara nakdi destekte bulunabilecek.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ramazan Bayramı öncesinde salgınla mücadele kapsamında yeni bir kampanya başlattıklarını duyurdu.

Başlatılan, “6 Milyon Tek Yürek Bayram Etsin” isimli kampanyaya destek olmak isteyenler http://www.ankaratekyurek.com su faturası borcunu ödeyemeyen vatandaşların su faturasını ödeyebiliyor. Öte yandan yardımseverler, ihtiyaç sahiplerinin Ankarakart’larına yükleme yapabilecek ve salgın sürecinde iş yerini kapatanlara direkt nakdi yardımda bulunabilecek.

‘BAYRAM SEVİNCİ TATMAYAN HİÇBİR HANE KALMASIN’

Gelin bu bayram, hepimizin bayramı olsun” sözleriyle başlatılan kampanyalara destek talep eden Yavaş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Daha önce Hızır oldunuz, veresiye defterlerini kapattınız. Sonra aşınızı paylaşıp iftar sofraların bereketi oldunuz… Şimdi sıra geldi suyumuzu, otobüs biletlerimizi ve yine hayırlarımızı paylaşmaya… Bugünler de gelip geçecek… Geriye, çektiğimiz sıkıntılarla birlikte, bu zor günlerde dayanışmanın, iyilikte yarışmanın ve kardeşliğin güzelliği kalacak… Bizler size güvendik, sizler de bize güvendiniz… Hayırlarınızı ihtiyaç sahiplerinden esirgemediniz… Şimdi bu iyilik kervanına bütün gücümüzle bir omuz daha koyalım… Bulaştırdığımız her iyilik, yüz üstüne yüz güldürsün… Kurduğumuz gönül köprüleri sayesinde bereketi paylaşalım. Ankara’mızda bayrama buruk giren, bayram sevinci tatmayan hiçbir hane kalmasın.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.