Ana Sayfa Ekonomi ‘Türk otelciler koronavirüsten sonra fiyatları yükseltmeyecek’

‘Türk otelciler koronavirüsten sonra fiyatları yükseltmeyecek’

298
0

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Sururi Çorabatır, koronavirüs salgınından sonra Türk otellerin fiyatları yükseltmeyeceğini söyledi.

Sputnik’e konuşan Çorabatır, “Salgın nedeniyle fiyat artışı kesinlikle olmayacak, bu konuda kimse endişelenmesin. Tur acenteleriyle bu sezona yönelik tüm sözleşmeleri geçen yıl imzalamıştık. Geriye dönük olarak da fiyat yükseltemeyiz” dedi.

Çorabatır, müşteri çekmek için bazı otellerin ek indirim ve kampanyalara da başvurabileceğini belirterek, bunun genel bir fiyat indirimi anlamına da gelmediğini belirtti.

Salgın sonrası turizmin yol haritası belli oldu

Salgından sonra dezenfekte çalışmaları ihtiyacı ve personel sayısının artması nedeniyle otellerin giderinin yükselebileceğini kaydeden Çorabatır, “Ancak devlet salgından zarar gören sektörleri, özellikle de turizm sektörünü destekliyor. Bu destek tedbirleri oldukça yeterli. Yeni bir ihtiyaç doğarsa hükümetin turizm sektörünü sıkıntı içinde bırakmayacağına eminim” dedi.

Salgının Türk turizm sektörünü bitirmeyeceğini, salgından sonra Rus turistlerin daha fazla gelmeye başlayacağını belirten Çorabatır, “Önemli olan vaka sayısının düşmesi, bundan sonra da ülkelerin sınırları açması ve uçuşları başlatması. Ondan sonra ne kadar Rus turistin geleceğini tahmin etmek mümkün olacak” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.