Ana Sayfa Haberler Manchester City, UEFA’dan men edildi

[FLAŞ] Manchester City, UEFA’dan men edildi

89
0

Manchester City, mali fair play kurallarını “ağır ihlal” gerekçesiyle, UEFA tarafından Avrupa’daki kulüpler şampiyonalarına önümüzdeki iki sezon men edildi.

İngiliz takımı 30 milyon euro para cezasına çarptırıldı.İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester City, UEFA’nın verdiği Avrupa kupalarından men kararıyla şaşkına döndü.

UEFA’dan yapılan açıklamada; Manchester City’nin 2012-2016 yılları arasındaki sponsorluk gelirlerini olduğundan fazla göstermesi nedeniyle, 2020-21/2021-22 sezonlarında Avrupa’dan men ve 30 milyon Euro para cezasına çarptırıldığı belirtildi.

İngiliz ekibinin CAS’a itiraz etme hakkının bulunduğu ifade edilirken, verilen cezaların CAS’ın vereceği nihai karar sonrası yürürlüğe koyulacağı açıklandı.

Konu hakkında basın bildirisi yayınlayan Manchester City, “Hayal kırıklığı yaşıyoruz ama şaşırmadık. Bu UEFA tarafından başlatılan, UEFA tarafından kovuşturulan ve UEFA tarafından değerlendirilen bir dava. İlk etapta CAS’a gideceğiz ve bu önyargı süreci sona erdiğinde en kısa sürede tarafsız bir yargıya başvuracağız” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.