Ana Sayfa Haberler Ankara Cumhuriyet Başsavcısı: Arınç’ın damadına verilen beraat kararına itiraz ettik

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı: Arınç’ın damadına verilen beraat kararına itiraz ettik

198
0

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, eski TBMM Başkanı ve Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter’in dosyasına ilişkin beraat kararına itiraz ettiklerini ve bozulacağını düşündüğünü dile getirdi. Kocaman, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Necip Hablemitoğlu’nun öldürülmesine ilişkin Ukrayna’da yakalanan zanlının iadesini istediklerinin altını çizdi. Erbil Konsolosluğu çalışanının şehit edilmesiyle ilgili iki kişinin tutuklandığını söyledi.

“Ekrem Yeter ile ilgili bizim açımızdan o dosya dolu bir dosyaydı. Mahkeme beraat kararı verdi. Karara itiraz ettik ve bozulacağını düşünüyorum” ifadelerini kullanan Yüksel Kocaman, ankesör soruşturmasında bu yıl 6 bin 906 kişi hakkında soruşturma açıldığını, 2 bin 765 kili hakkında gözaltı kararı verildiğini belirtti. Kocaman, “1.107 kişi tutuklandı, 754 kişi etkin pişmanlık hükümlerinden faydalandı” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş ve eski CHP milletvekili Sinan Aygün arasındaki rüşvet tartışmasına da değinen Kocaman, “Karşılıklı suç duyuruları var ve hepsiyle ilgili soruşturma açıldı. İlgili savcılar çalışmalarını yapıyor” ifadesini kullandı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.