Ana Sayfa Haberler ‘Mağdur annesiyiz’ diyen aileler AKP önünde eylem başlattı; polis izin vermedi

‘Mağdur annesiyiz’ diyen aileler AKP önünde eylem başlattı; polis izin vermedi

314
0

AKP’nin Sütlüce’deki İstanbul İl Binası önünde, kendini “mağdur annesi” olarak tanımlayan bir grup aile oturma eylemine başladı.

Oturma eylemine başlayan annelerden Fatma Okka, T24’e yaptığı açıklamada, oğlunun Hava Harp Okulu öğrencisi olduğunu, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında tutuklandığını söyledi. Okka, oğlunun 3 yıl 2 aydır Silivri Cezaevi’nde olduğunu ve müebbet hapis ile yargılandığını belirterek “yasal yollarla çocuğunun davasında yol alamadığını” söyledi ve “Biz de Diyarbakır’daki anneler gibi devletin kapısına geldik” dedi.

Okka, saat 1 civarında polisin kendilerine müdahale ettiğini, gözaltı olmadığını söyledi. Okka, polis ekiplerinin kendilerini takip ettiğini, İl Binası yakınlarındaki bir parkta oturmalarına müsaade etmediğini belirtti.

Oturma eylemi başlatan asker yakınlarından biri de “Demir attık, İstanbul Sütlüce İl Binası’nın önünde bekliyoruz adalet gelene kadar” dedi. Bir anne ise, “Biz buradan sadece Cumhurbaşkanımıza sesleniyoruz, biz mağduruz; mağdur anneleriyiz bizler” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.