Ana Sayfa Haberler HDP’den Kaftancıoğlu’na ziyaret

HDP’den Kaftancıoğlu’na ziyaret

225
0

HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Esengül Demir ve Kadın Meclisi üyeleri CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu ziyaret etti. Demir, ortak tavırdan taviz vermeyeceklerini ifade etti.

HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Esengül Demir ve Kadın Meclisi üyeleri, sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek hakkında 9 yıl 8 ay hapis cezası verilen CHP İstanbul İl başkanı Canan Kaftancıoğlu’na destek ziyaretinde bulundu.

CHP İl Başkanlığında yapılan ziyarette ilk olarak konuşan HDP İl Eşbaşkanı Esengül Demir, Kaftancıoğlu’na hukuksuz bir şekilde ceza verildiğini belirterek, “Hem geçmiş olsun dileklerimizi hem de kadınlar olarak kendileriyle dayanışma içerisinde olduğumuzu göstermek istedik” dedi. Demir, “Siyasetten özellikle kadınların hedef alındığı partimizde de binlerce kadın arkadaşımız, belediye ve eşbaşkanlarımız ve vekillerimiz dahil olmak üzere şuanda benzer gerekçelerle cezaevindeler” diye konuştu.

‘YAN YANA GELİŞLERİMİZ OLACAK’

Canan Kaftancıoğlu’nun ziyaretlerinden dolayı memnuniyet duyduğunu, kadın dayanışmasının kendilerini büyüttüğünü aktaran Demir, ortak tavrın, tutumun ve duruşundan da asla taviz vermeyeceklerini söylediğini aktardı. HDP’li Esengül Demir, ortak tavır üzerinde uzlaşmaya ve bundan sonra genişleyerek sürmesi üzerine fikir birliğine vardıklarını ifade ederek, “Siyaseten de kadınlara yönelik saldırılar ve genel anlamda kadın cinayetleri, hak gasplarına karşı yan yana gelişlerimiz olacak” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.