Ana Sayfa Haberler Kalben, bundan sonra konserlerinde İbrahim Tatlıses’in şarkısını seslendirmeyecek

Kalben, bundan sonra konserlerinde İbrahim Tatlıses’in şarkısını seslendirmeyecek

266
0

Şarkıcı Kalben, ilk albümü öncesinde YouTube’da yayılan bir konser kaydında seslendirdiği ve daha sonra da bir reklam filmi için söylediği İbrahim Tatlıses’in ‘Haydi Söyle’ şarkısına bundan sonra konserlerinde yer vermeyeceğini duyurdu. Genç sanatçı, kararını “Kadını silahla vuran bir adamın şarkısından önce kendi şarkımı söylemeyi tercih ediyorum” sözleriyle açıkladı.

Instagram üzerinden ‘bir süredir kafasına takıldığını’ söylediği konuyla ilgili bir açıklama yapan Kalben, Haydi Söyle’yi ilk kez ‘bir oğlanı tavlamak için’ söylediğini ve bir ‘uzlaşma şarkısı’ olarak ilk albümüne de girdiğini belirterek, “Şarkının sahibi düşünülünce ben gözlüklü feminist olduğumdan bir çelişki doğuyor. Konserlerde şiddetsizliğe davet ediyorum şarkı yoluyla. Ölümden dönmeden ve sevdiklerimizi kaybetmeden öğrenmemiz ümidiyle şiddetsizliği” dedi. Kalben, şöyle devam etti:

“Kararlarımda kendime ‘büyüklerim’ kadar güvenmedim diye; yazdığım şarkıların önüne geçti diye, beni kitlelere tanıtırken hep yapmam gereken bir harekete, göreve döndü diye; yediden yetmişe herkesi yakalamak için daha iyisini kendim yazamadım diye; bir cover ile ‘kavırdan başka nesi var yeaa?’ dendi diye insanca kibirlendim, dargınlaştım ve sonunda öfkelenmeye başladım.

“Artık sizinle paylaşmazsam çatlayacaktım. Konserlerde iki-üç ‘cover’ımızdan birini bağırarak istek yapan ve beni Haydi Söyle ile tanımayı, tanımlamayı seçen değerli dinleyicilerimize bundan sonra hiçbir yanıt vermeyecek; ricayı kırmamak adına konser akışımı bozmayacak; bir şarkıyı söylemek zorunda hissetmeden özgür takılacağım. Dilerim müziğime bağlılığıma ve özgür kalbime değer verir; bana el verirsiniz.”

“Müsaade ederseniz kadını silahla vuran bir adamın şarkısından önce kendi şarkımı söylemeyi tercih ediyorum”

Kalben, cumartesi akşamı Bozcaada’da verdiği konser sırasında, “Ankara’da patlmada ölen anne kız için yazdığım bir şarkı söyleyeceğim” dedikten sonra “Haydi söyle” şarkısını okuması için ısrar edilince da “Müsaade ederseniz kadını silahla vuran bir adamın şarkısından önce kendi şarkımı söylemeyi tercih ediyorum” karşılığını vermişti.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.