Ana Sayfa Haberler AKP’li 2 belediye başkanının akrabaları özel kalem müdürü oldu

AKP’li 2 belediye başkanının akrabaları özel kalem müdürü oldu

240
0

Manisa’nın Soma İlçesi Belediye Başkanı AKP’li Ali Tulup’un damadı Yunus Gündoğan AKP’li Yunusemre Belediyesi’nde işe başladı. AKP’li Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk’un kızı Nazlı Selçuk ise AKP’li Şehzadeler Belediyesi’ne özel kalem müdürü olarak atandı. Konuyu Meclis gündemine taşıyan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel “Etik dışı örnekler yaşanıyor” dedi

CHP’li Özel Manisa’daki atamaları Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a sordu. Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre Meclis Başkanlığı’na önerge veren Özel, “Belediye başkanlarının yakınlarını ve akrabalarını işe aldırmaları etik dışı örneklerdendir. Konunun üzerine ivedilikle gidilmelidir” dedi.

Özel, soru önergesinde “Seçim çevrem Manisa’da bu konuda yakın dönemde örnekler yaşanmıştır. Soma Belediye Başkanı Ali Tulup’un damadı Yunus Gündoğan’ın Yunusemre Belediyesi’ne, Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk’un kızı Nazlı Selçuk’un ise Şehzadeler Belediyesi’ne özel kalem müdürü olarak atandığı iddiaları mevcuttur. Yine Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün damadı Engin Anlı Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Spilaş A.Ş.’ye genel müdür olarak atanmış” bilgisine yer verdi.

“Kaç kişi memur oldu”

Özel, önergesinde bu iddiaların doğru olup olmadığını ve belediye başkanlığı özel kalem müdürlüğü kadrosuna atanarak istisnai kadrodan memur olma hakkı kazanan toplam kişi sayısını sordu.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.