Ana Sayfa Haberler HDP Kulp’taki saldırıyı kınadı: ‘Acilen ve en etkin biçimde soruşturulsun’

HDP Kulp’taki saldırıyı kınadı: ‘Acilen ve en etkin biçimde soruşturulsun’

233
0

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde dün yol kenarına konulan bir patlayıcının infilak etmesi ve 7 kişinin hayatını kaybetmesiyle ilgili bir yazılı açıklama yaptı.

Patlamanın ardından HDP İlçe Başkanı ve HDP’li Kulp Belediyesi Fen İşleri Müdürü bugün gözaltına alındı.

“Dün akşam saatlerinde Diyarbakır Kulp ilçesinde yaşanmış olan ve 7 kişinin ölümü 10 kişinin yaralanması ile sonuçlanan saldırıyı kınıyoruz. Öncelikle yaşamını yitirmiş olanlara rahmet, ailelerine ve halkımıza başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bu asla kabul edilemez durumun acilen ve en etkin biçimde soruşturulması için gerekli adımların atılmasını, sorumluların bulunmasını yetkililerden talep ediyoruz.”

Bugün ilçe başkanımızın göz altına alınması ve Belediye Eş Başkanımızın evinin basılması ciddi bir soruşturma yerine yeni bir algı operasyonu peşinde olunduğuna dair ilk işaretlerdir. Bu toprakların her bir karışının huzur ve barış içinde, insanca yaşanabilir hale gelmesi için hem demokratik siyasette hem de toplumsal alanda yapılması gerekenleri yerine getirmedeki duruşumuzu sürdürmekte kararlıyız.”

Pervin Buldan, Sezai Temelli

HDP Eş Genel Başkanları

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.