Ana Sayfa Haberler Bahçeli: Yeni parti çalışmalarının gizli hedefi Cumhur İttifakı

Bahçeli: Yeni parti çalışmalarının gizli hedefi Cumhur İttifakı

257
0

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gazetecilere düzenlediği yemekte gündeme dair soruları yanıtladı.

AKP’den ayrılan Ali Babacan’ın kuracağı söylenen yeni parti ile ilgili olarak, yeni, parti kurmak yerine mevcut partilerin güçlendirilmesi gerektiğini belirtti.

“Sadece bazı çevreler siyasi iktidarı yıpratmak maksadıyla bu yeni oluşumlardan bahsediyorlar… Artık fikri kristalize olmuş siyasi partiler var. Bunlar demokrasinin güçlü akım ve alanlarıdır. Burayı güçlendirmek lazımdır.”

Bahçeli, bir gazetecinin “Yeni parti ile amaç Cumhur İttifakı mı?” sorusuna da “O gizlenmiş hedef. Gizlenmiş hedeflerini açığa vurmakta güçlük çekiyorlar” diye cevap verdi.

Diyarbakır’da HDP önünde oturma eylemi yapan aileler

Bahçeli’ye Diyarbakır’da 10 gündür HDP İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi yaparak, dağa kaçırıldığını söyledikleri çocuklarını geri isteyen ailelerin eylemi de soruldu.

Bahçeli “Devlet olmasaydı HDP’nin kapısında hangi anne bulunabilirdi. HDP’nin önündeki her anne terörün bitmek üzere olduğu bir mücadelenin cesaretlendirdiği analardır. HDP’nin önünde evlatlarını istiyorlar. Bugün evladını isteyen yarın milletini ister, milletini ister yarın devletini ister. Bu tür lafları söyledikçe insan iktidarı daha fazla sevmeye başlıyor.” diye cevap verdi.

Kadın cinayetleri

Bahçeli kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetleri ile ilgili olarak da şiddetin yaygınlaşmasının nedenlerine dair araştırma yapılması gerektiğini belirtti ve Cumrhubaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gündeme getirmiş olduğu idam cezasına da destek verdi.

“Tüm üniversitelerin bunun üzerinde ciddi bir şekilde durması gerekiyor. Toplumda bu tür davranışların yaygınlaşmasının, sosyolojik, psikolojik sebeplerini gündeme getirmek gerekir. İkinci olarak da mümkün olduğu kadar önleyici tedbirler alınması gerekir. Üçüncü olarak bunu teşvik edecek davranışlardan uzak kalınmasıdır. Televizyon yayınlarında sabahtan akşama kadar kadın cinayeti, çocuk istismarını tekrarlamanın bir manası yok. Bu aynı zamanda bir eğitim meselesidir.”

“(İdam cezası) Bunu da getirmek lazımdır. İdam olmazsa bu işlerden nasıl vazgeçecekler.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.