Ana Sayfa Haberler EYT’lilerin umutlarını yıkan açıklama

EYT’lilerin umutlarını yıkan açıklama

263
0

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın EYT’lilerin durumuyla ilgili Vedat Bilgin’i görevlendirdiği belirtilirken Bilgin, “Bu konuda durumu çok farklı olan kimseler var. Çalışmalarımız uzun soluklu olacak, şu an işin çok başındayız” dedi.

TOBB ETÜ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Kılıç, EYT konusunda bir formül üretilmesi için harekete geçildiğini duyurdu.

NTV’de yer alan habere göre, Kılıç şöyle konuştu:

“Son dönemde bir gelişme oldu. Cumhurbaşkanımız, Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat Bilgin’i görevlendirdi. EYT’lerin düşüncelerini alacak, SGK ile görüşecek. Geçenlerde kendisiyle konuştum. ‘Bu konuda bir formül üreteceğiz, üzerinde çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımızın talimatı var’ dedi. Bir parça umutlandım. Somut bir adım atılmış oldu. Umarım karşılıklı görüşmelerle bu iş bir noktaya gelir, çözüme ulaşır. Bu mağduriyetin giderilmesi gerekiyor.”

“HENÜZ ÇALIŞMANIN ÇOK BAŞINDAYIZ”

Konuya ilişkin bilgi veren Prof. Dr Vedat Bilgin şunları söyledi:

“Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) homojen bir grup değil. Bu konuda durumu çok farklı olan kimseler var. Çalışmalarımız uzun soluklu olacak, şu an işin çok başındayız henüz somut bir gelişme yok…”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.