Ana Sayfa Haberler Erdoğan’dan güvenli bölge açıklaması: Oldu oldu, olmadı kapıları açmak zorunda kalırız

Erdoğan’dan güvenli bölge açıklaması: Oldu oldu, olmadı kapıları açmak zorunda kalırız

244
0

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Suriye’de güvenli bölge ile ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan; “Oldu oldu, olmadı biz de kapıları açmak zorunda kalırız” dedi.

Erdoğan; “Biz öyle bir güvenli bölge oluşturalım ki Putin, Trump, Merkel ile konuştuk gelin böyle bir bölgede Türkiye’de çadır kentler var ve biz burada konut yapalım. Bu konutları da güvenli bölgede taşıyalım. Biz de Türkiye olarak rahatlamış oluruz. Suriye’nin kuzeyinde 30 kilometre derinlikte bu konutları yapalım. Böylece insanca yaşama imkanını onlara sağlayalım. Güzel teklifse başlayalım bu işe, ama yok. Biz kovalamaya devam edeceğiz. Bu yolculuk bizi farklı yere doğru götürebilir. Farklı yer nedir, oldu oldu olmadı biz de kapıları açmak zorunda kalırız. Ya destek verecekseniz verin, vermeyecekseniz kusura bakmayın” diye konuştu.

Erdoğan; “CHP ve ortakları içine sindirse de sindirmese de artık Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nden geriye dönüş yoktur. Tüm eksiklikleri belirledik, çözüm yollarını ortaya koyduk. Sonuçları yakında milletimizle paylaşacağız” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.