Ana Sayfa Haberler Yeni Akit yazarı Bedir: Türkiye’nin yeni bir AKP’ye ihtiyacı var

Yeni Akit yazarı Bedir: Türkiye’nin yeni bir AKP’ye ihtiyacı var

247
0

Yeni Akit gazetesi yazarı Akif Bedir, bugünkü yazısında ‘Türkiye’nin yeni bir AKP’ye ihtiyacı olduğunu’ söyleyerek “Reisin etrafını saran yağdanlıkların, menfaatçilerin dağıtılması ve günümüz siyasetinin işsiz takımının partiden atılması için milli ve yerli kimliğiyle mücadele edecek, beka cephesini güçlü kılacak sevdalılara ihtiyaç var” dedi.

Yeni Akit gazetesi yazarı Akif Bedir, ‘Türkiye’nin yeni bir AKP’ye ihtiyacı var’ başlıklı bugünkü yazısında AKP içerisinde ‘yenilenme ihtiyacı olduğunu’ öne sürdü.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın çeşitli dönemlerde yaptığı ‘yenilik’ açıklamasının ‘herkesi büyük bir beklenti içine soktuğunu’ söyleyen Bedir, “AK Parti’de tepeden tırnağa bir değişim mutlak şart. AK Parti tabanın sesine kulak verip, kendini yeniler ve değiştirirse yoluna devam edebilir. Ak Parti’de davanın özünü kaybetmiş kişilerin elenmesi zarurettir” ifadelerini kullandı.

Bedir ayrıca, Erdoğan’ın çevresinin ‘menfaatçilerce’ sarılmış olduğunu söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Reisin etrafını saran yağdanlıkların, menfaatçilerin dağıtılması ve günümüz siyasetinin işsiz takımının partiden atılması için milli ve yerli kimliğiyle mücadele edecek, beka cephesini güçlü kılacak sevdalılara ihtiyaç var.

Hizmet aşkı değil, makamları ve menfaatleri için “AK”lanmaya çalışan, alkış ve şöhret sarhoşluğu veya açlığını gidermek için her yolu mubah sayan, en küçük tökezlemede kaçmaya hazır ve nazır tuzlukları saf dışı bırakacak milli direnişçilere ihtiyaç var.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.