Ana Sayfa Haberler İhraç kararlarının ardından AKP’de iki istifa

İhraç kararlarının ardından AKP’de iki istifa

246
0

Parti kurma hazırlığındaki Ahmet Davutoğlu ve üç eski milletvekilinin AKP’den ihraç edilmeleri için disipline sevk edilmesine tepki gösteren 25. dönem Erzincan Milletvekili Talha Erol Durmaz partiden istifa etti. AKP İstanbul İl Kadın Kolları’ndan Fatma Yavuz da istifa ettiğini açıkladı.

AKP MYK toplantısında Ahmet Davutoğlu, Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ve Abdullah Başcı’nın kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevkine karar verilmesinin ardından partiden istifa haberleri gelmeye başladı.

AKP’nin 25. Dönem Erzincan Milletvekili ile AKP İstanbul İl Kadın Kolları Yedek Yönetim Kurulu üyesi Fatma Yavuz partiden istifa etti.

Durmaz Facebook hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

“Kısa da olsa bir dönem milletvekilliğini yaptığım, kuruluşundan beri yapmış olduğu hayırlı işlerle iftihar ettiğim ve destek verdiğim, sevincinde sevindiğim, üzüntüsünde üzüldüğüm, milletin kendi özünden oluşan ve gözünden esirgediği AKP’den; bir dönem Genel Başkanlık ve üç yıla yakın Başbakanlık yapmış olan Sayın Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU’nun ve yol arkadaşlarının ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmesi gerekçesiyle organik ve duygusal bağımı keserek istifa etmiş bulunuyorum. Kamuoyuna saygıyla arz ederim.”

AKP İstanbul İl Kadın Kolları Yedek Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Yavuz da Twitter hesabından istifa ettiğini duyurdu.

​Yavuz, “Gördüğüm lüzum üzerine AKP’den istifa ediyorum” dedi ve e-devlet üzerinden siyasi parti üyeliği iptal başvurusu ekranını paylaştı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.