Ana Sayfa Haberler Meral Akşener: Cumhurbaşkanı’nın ‘türedi’ dedikleri nasılsınız?

Meral Akşener: Cumhurbaşkanı’nın ‘türedi’ dedikleri nasılsınız?

479
0

Yerel seçimlere 7 gün kala çalışmalarına hız kesmeden devam eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mersin’de vatandaşla buluştu

31 Mart yerel seçimlerine kısa bir süre kala çalışmalarına devam eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Mersin mitinginde konuştu.

Gültekin Uysal, Burhanettin Kocamaz ve Ayfer Yılmaz’a teşekkür ederek sözlerine başlayan Akşener, Mersinlilere teşekkürlerini sundu.

İşte Akşener’in konuşmasundan satırbaşları;

“Bugün burada bir irade var. Arslanköy’ün, sandığın üzerine oturup kilometrelerce yürütülen analarımızın kızları burada. Müfide İlhan Hanımefendi’nin kızları burada. Atatürk’ün kızları, oğulları, kardeşleri burada… Toroslar’da bir tek Yörük çadırı varsa ve o çadırda duman tütüyorsa, biz buradayız. Burhanettin Kocamaz’a kurulan kumpası, sırtımıza vurulan hançeri Ayfer Yılmaz’a destek vererek çıkaracaksınız. Size güveniyorum. 50 milyon dolarlık tazminat davası açtı. Erdoğan beni Mehmet Cengiz ile karıştırdı. Ne bulursan al. Emekli maaşımı alabilirsin. Buyur, hayırlı olsun.”

“TANK PALET FABRİKASINI PEŞKEŞ ÇEKEN ZİHNİYET…”

“ Mersinliler, Cumhurbaşkanının terörist dediği domates, biber yetiştiricisi çiftçiler nasılsınız? Cumhurbaşkanının ‘türedi’ dediği EYT’liler nasılsınız, iyi misiniz? Bir ittifaka illet, zillet diyen o dilin sahibi, ben halkıma terörist der miyim diyor. Dedin kardeşim, dedin. Tank Palet Fabrikası’nı 50 milyon dolar için Katarlılara peşkeş çeken bir zihniyet bu. Bana, ‘Güya hanımefendi’ dedi. Bunu da ilk kez Sayın Erdoğan’dan duydum. Her seçime giderken bir düşman bulur. Bu defa bulduğu düşmana kafayı tosladı. Senin korktuklarından korkmayan Meral Akşener, senden mi korkacak? Sen hançer sokabilirsin. O hançeri bu Yörük çocuğu Burhanettin Kocamaz, Ayfer Yılmaz’ın desteği ile çıkardı.“

“Bu savaş hali nedendir, diye sormalıyız. Neden? Çünkü ekonomi berbat. Buradan 7 milyon işsiz kardeşime sesleniyorum. Sizin dertlerinizi konuşmamamız için savaş diliyle saldırıyor. Yeni düşman benim. Hadi oradan! Hangi hükümet olursa olsun, Mersin’e yatırım yaparlardı. 15-20 sene önce Mersin’e gelen kardeşlerimin çocukları da işsiz. İnşaatta çalışanlar işsiz. Esnaf siftah yapamadan dükkanı kapatıyor. Çifti 6,5 liraya kullandığı mazotu, yat sahipleri ÖTV ödemeden kullanıyor. Ürettiği ürünü satamayan bir çiftçi Türkiye açısından yaradır. Bunların bu işi isteyerek, bilerek yaptığını da biliyoruz. Nihat Zeybekçi’den Sırp bakan gelmiş oy istemiş. Hem Aliya İzzet Begoviç’i anacaksın. Ondan sonra Sırbistan’dan 5 bin ton et ithal edeceksin, Boşnak kardeşlerini unutacaksın. Mübarek olsun. Senin hayvan yetiştiricinin her şeyi pahalı olacak. Sonra yetiştiricinin pahalı üretim yapmasından şikayet edeceksin. İşsizliği bile bile yapıyorlar. Sizlerin muhtaç, çaresiz olmasını istiyorlar. Kandil ile sözleşme imzalamışım, Temel Karamollaoğlu ile birlikte. Hadi oradan be!”

“ERDOĞAN MİLLİ İRADEYE İHANET ETTİ”

“Her seçimde değişmeyen tek şey Sayın Erdoğan’ın iftiraları. Ama bugün kanka oldular. Birbirlerine söyledikleri şeyleri, tekrarlamaya terbiyem müsait değil. Arkasından küçük ortak Bahçeli çıktı, ‘Beka yok, 5 harfliler var’ dedi. Buradan soruyorum, Mustafa Kemal’in Kemal’i, İsmet İnönü’nün İsmet’i, Kazım, Fevzi kaç harfli, bir sayın bakalım.”

Sayın Erdoğan, işsizleri unuttu. 82 puanla mülakatta elenen çocukların yerine 55 puanla atanan çocukları unuttu. Bu kul hakkıdır. Kimsenin muhtar olamaz, dediği zamanda önce başbakan oldu. Yetmedi Cumhurbaşkanı oldu. Oda yetmedi Cumhurbaşkanı oldu. Bütün bunların kaynağı milli iradedir. Bugün Mansur Yavaş’ı tehdit ediyorsa, Meral Akşener’i hapis ile tehdit ediyorsa milli iradeye ihanet etmiştir. Gençlerimize, EYT’lilere, 3600 ek gösterge ile polislere, memurlarımıza ihanet etmiştir. Huzurlarınızda söylüyorum. Sayın Erdoğan yalan konuşuyorsun, yalan konuşuyorsun, yalan konuşuyorsun. Tencere yanıyor. İşte bunları konuşturmamak için hepimizi PKK’lı yaptı. Ama Oslo’daki cıvıklığı sen yaptın Erdoğan. Habur rezaletini yapan kişisin Erdoğan. Sen Türk Milleti’nin bir bölümüne terörist dedin, inkar etme. Ama Mersinli sana sandıkta gereken cevabı verecek.”

BURHANETTİN KOCAMAZ: “BU MİLLET EN GÜZEL CEVABI SANDIKTA VERECEK”

Ayfer Yılmaz’ın ardından platforma çıkan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, alanı dolduran on binlere “Hoş geldiniz” diye seslendi. Bugünün Mersin için önemli olduğunu vurgulayan Kocamaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu meydanda yevmiye ile getirilmiş kimse yok. Bu meydanda baskı altına alınan İŞKUR çalışanları, devlet memurları yok. Bu meydanda demokrasi sevdalıları var. Hepiniz hoş geldiniz. Mersin’e 6 aydır acı çektiriyorlar. Mersin üzerinden demokrasiyi hançerliyorlar. Biz sizlere güveniyoruz. Bu hançeri, 31 Mart’ta el ve gönül birliğiyle çıkaracağınıza yürekten inanıyoruz. Özellikle, son 15 gündür çirkefleştikçe çirkefleştiler. Yalan dolan, iftira, dedikodu gırla gidiyor. İnsanların kafasını karıştırmaya tehditler savurmaya, bu toplantıya geleceklere fişleneceğini açık açık söylemeye başladılar. ‘Eğer bu toplantıya giderseniz fotoğrafınız çekilecek, siz ve çocuklarınız işinizden olacak’ diyorlar. Şunu herkes bilsin ki, Burhanettin Kocamaz’ın Allah’tan başka hiç kimseye veremeyeceği bir hesap yoktur. Bu milleti kimse aptal yerine koyamaz. Bu millet her türlü zorlamaya karşın, demokrasiyi hançerleyenlere en güzel cevabı sandıkta verecektir. Ya bir yol bulacaktık ya bir yol açacaktık. İşte o yolu Sayın Ayfer Yılmaz ile birlikte açıyoruz. Sayın Ayfer Yılmaz için Demokrat Parti’nin amblemi Kırat’ın altında birleşiyoruz. Bugüne kadar verdiğiniz destekler için hepinize teşekkür ediyor, Allah hepinizden razı olsun diyorum.”

GÜLTEKİN UYSAL: “CUMHURİYETİN DEĞERLERİNİ SİYASİ KAVGA MALZEMESİ YAPMAK İSTEYENLER VAR”

Kocamaz’ın ardından Demokrat Parti Başkanı Gültekin Uysal platforma geldi. Burhanettin Kocamaz’a teşekkür ettikten sonra, miting alanlarını dolduranlara “hoş geldiniz” diyen Uysal, “Demokratik hakkımızı almaya çalışanlara karşı durmak için, yapılan telkinlere kulak asmayan hemşehrilerim hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

Uysal konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu demokrasinin bayrağını Arslanköy hadiselerinden sonra kaldırmak yeniden Mersinimize düştü. Bu tarihi vazifeyi yapmak adına Burhanettin Kocamaz ve Ayfer Yılmaz karşınızdalar. Ben bu seçimleri, Türkiye sanki 3 Kasım 2002’de kurulduğunu zannedenlerin iman tazelemesi için bir idrak günü olarak tasvir ediyorum. İktidar sahipleri vatandaşlarımızın durumunun konuşulmamasını istemiyor. Maalesef bu ülkeyi bölüp parçalayan inançlara sahip, cumhuriyetimizin değerlerini siyasi alanda bir kavga unsuru yapmak isteyenler var. Maalesef, demokrasimizin oksijeni, bitmiştir. TBMM’de grubu olan bir siyasi partinin genel başkanı olan Meral Akşener’i hapis ile tehdit ediyorlar.”

“Kahrolsun Hak dururken zorbalara tapanlara. Tarihin her döneminde bu milletin ruhundan fışkırmış bir mefkure olarak, büyüklerimiz her zaman görevini yapmış. Atatürk, Samsun’a girmek için yola çıktığında, ‘onlar zannediyorlar ki, biz Samsun’a silah ve mühimmat taşıyoruz. Oysa bilmiyorlar ki, silah ve mühimmattan daha değerli bir şey taşıyoruz. İman taşıyoruz.’ İşte biz de ablam, (Meral Akşener), Burhanettin Kocamaz ve Ayfer Yılmaz ile o imanı taşıyoruz.” “Son 16-17 yılda en fazla pozisyon kaybetmiş kim? Çiftçilerimiz. Buralara gelip de ‘al ananı git’ diyenler… Bu memleketin tarıma dayalı en temel girdilerini bile ithalata bıraktınız. Şimdi 31 Mart’a kadar narkoz veriyorlar. Bakanımız diyor ki, ‘seçimlerden sonra bir fatura çıkacak…’ İnsan başına yağan karı eritir. Evet ama neden bu kar hep benim vatandaşımın başına yağıyor.”

“VATANDAŞIN DURUMUNA YERİNDEN BAKMIYORLAR”

“Vatandaşın durumuna yerinden bakmıyorlar. Vatandaşın durumunu anlamıyorlar. Çünkü ülkenin durumunu A Haber’den izliyorlar.” “Vatandaşı, ‘bu meydana gelirseniz fotoğrafınız çekilir’ diyerek tehdit ediyorlar. Gelin beraber bir fotoğraf çekilelim. Nimetler cebe, külfetler vatandaşa. Yok öyle dava! Bular, ‘Devleti ele geçireceğiz’ diye yollara çıktıkları suç ortaklarıyla Türkiye Cumhuriyeti’ni uçurumun dibine sürüklediler. Ülkemize yeniden oksijen sağlayacak bu bereketli topraklardır.” “Şimdi çıkmış Mansur Yavaş’a ‘Ankara’yı kaybetsem de seni görevden alacağım’ diyor. ‘Devleti ele geçirdik, demokrasiye ihtiyacı yok. Şimdi ülkeyi biraz daha içine kapalı yönetelim’ diyorlar. Şimdi elimizde bir şans var. Sandık, sandık! Sadece Mersin’in değil, Türk demokrasisinin de yükünü almak için çalışıyoruz.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.