Ana Sayfa Haberler Erdoğan: Yavaş seçilirse hem Yavaş hem Ankaralılar bedel öder

Erdoğan: Yavaş seçilirse hem Yavaş hem Ankaralılar bedel öder

459
0

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP’nin Ankara adayı Mansur Yavaş seçilirse hem Yavaş’ın hem de Ankaralılar’ın ‘bedel ödeyeceğini‘ söyledi.

Yavaş hakkında avukatlık yaptığı dönemde iş insanı Necmettin Kesgin’e sahte senetle icra takibi başlattığı iddiasıyla dava açılmıştı.

Yavaş asıl mağdurun kendisi olduğunu söyleyerek söz konusu senedi aldığı iş insanının dört sene hapis cezasına çarptırıldığını belirtmiş, AKP ise Yavaş’ın adaylığını tartışmaya açmıştı.

Yavaşla ilgili ‘sahte senet‘ iddialarına dair konuşan Erdoğan şu açıklamada bulundu: “Bu belgelerin ortaya çıkması, yargının Sayın Yavaş’la ilgili vermiş olduğu karar kenara konulacak bir şey değil. Bu seçime böyle girebilse dahi seçimden sonra bunlar milletin önüne gelecek, milletin önüne geldiği zaman burada çok ciddi bir bedeli kendisi ödeyeceği gibi Ankaralı hemşehrilimize de ödetme durumuna düşürür.”

‘Cami katliamına Avrupa’dan da İslam dünyasından da tepki gelmedi’

Erdoğan, Yeni Zelanda’da 15 Mart cuma günü Christchurch kentindeki iki camiye yönelik düzenlenen ve 50 kişinin ölümüne sebep olan katliama ilişkin “Avrupa’dan henüz daha bir şey duymuş değiliz. İslam dünyasından da ses yok, sadece Türkiye olarak biz yorumlarımızı, değerlendirmelerimizi yapıyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.