Ana Sayfa Haberler Mansur Yavaş: Hayatlarında görmedikleri mağlubiyeti tadacaklar

Mansur Yavaş: Hayatlarında görmedikleri mağlubiyeti tadacaklar

449
0

Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, “Allah’ın izniyle, sizlerin desteği ile sandıklardan öyle bir sonuç çıkacak ki şaşkına uğrayacaklar. Hayatlarında görmedikleri mağlubiyeti Ankara’da tadacaklar, göreceksiniz” dedi.

Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, seçim çalışmaları kapsamında vatandaşla buluşmak için bir yemeğe katıldı. Yemekte, MHP Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş, doktoru Selim Kaptanoğlu, eski Gümrük ve Tekel Bakanı Gün Sazak’ın oğlu Süleyman Servet Sazak, gazeteci- yazar Yılma Durak, Prof. Dr. İskender Öksüz ile çok sayıda kişi yer aldı. Yavaş, kendisi adına düzenlenen yemek için teşekkür etti.

Mansur Yavaş, Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün kendilerine emanet ettiği Ankara’nın kimliğini ortaya çıkartmaları gerektiğini söyledi. Bunu hep birlikte yapacaklarını kaydeden Yavaş, şöyle konuştu:

“Seçimi hep birlikte kazanacağız. Bu sefer trafolara kedi falan giremeyecek. Çünkü öyle bir fark geliyor ki anketlerde, bırakın kediyi, fil soksalar fark etmeyecek. Bunu nereden anlıyoruz, iftira atmalarından anlıyoruz. Tertemiz insanlara karşı, hüküm giymiş sanığı yanlarına alarak mağdurlara iftira atıyorlar, alıştık. İftira atarken bütün kanallar açık, ancak savunma yaparken hepsi ölü taklidi yapıyor. Hiç umurumda değil. Sizin bana güvenmeniz önemli. Allah’ın izniyle, sizlerin desteği ile sandıklardan öyle bir sonuç çıkacak ki; şaşkına uğrayacaklar. Hayatlarında görmedikleri mağlubiyeti Ankara’da tadacaklar, göreceksiniz.”

‘ANKARA HAK ETTİĞİ BAŞKENT OLACAK’

Mansur Yavaş, program sonrası basın mensuplarının sorularını cevapladı. Seçim çalışmalarını hızlandırdıklarını belirten Yavaş, “Vallahi koşturuyoruz son ana kadar da koşturacağız. Ankara’da ulaşmadığımız kimse kalmasın diye, yoğun bir şekilde çalışıyoruz” dedi. Ülkücülerin desteğinin kendisi için önemli olduğunu vurgulayan Yavaş, “Mutluyum tabi, geçen dönemde desteklemişlerdi. Önemli olan bana güvenmeleri. İnşallah ben de onların güvenini boşa çıkartmayacağım. Ankara hak ettiği başkent olacak” diye konuştu.

‘ANKARA’DA DEĞİŞİM ZAMANI GELDİ’

Mansur Yavaş, 17 yıldır Ankara’nın aynı parti tarafından yöneltildiğini, buna rağmen hiçbir probleminin çözülmediğini söyledi. Ankara’da değişim zamanının geldiğini belirten Yavaş, “Sizlere hizmet edecek kadro burada. Bizler onların iktidarla birlikte yapamadıklarını yapacağız. Rakibim derki; ‘Bunlar hiçbir şey yapamaz, arkamızda ağamız var’ Ben de diyorum ki; o ağanız, o hükümet 17 yıldır arkanızda. 17 yıldır aynı partiden belediye başkanı var. Ulaşım mı çözüldü, musluktan akan suyu içebiliyor musunuz?” dedi.

Mansur Yavaş, “İşçileri siyasi sebeple çıkartan namussuzdur, şerefsizdir. Bu kadar net söylüyorum, ama onları böyle sağa sola görevlendiren, belediye hizmetinden daha çok onu kendi partilerinin lehine kullanan o baştaki müdürler yok mu, bunları yapan hepsinden hesabını yüzde 100 soracağım” dedi.

TÜRKEŞ’İ YASAKLAYANLARA İNAT YANINDAYIZ: AKP İstanbul eski milletvekili ve Alpaslan Türkeş’in oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş, Yavaş’a desteğini şöyle açıkladı: “Mansur bey bize babam Alpaslan Türkeş’in emaneti zaten. Kendisini çok eskiden beri tanıyoruz. Kendisi hiç çizgisinden sapmamış bir ülkücü, bende Alpaslan Türkeş adına kendisine vefa gösterme adına buradayım. Alparslan Türkeş’in adını yasaklayanlara inat kendisinin yanındayız.”

ÜLKÜCÜ İRADE BURADA: Ülkücü camianın önde gelen ismi Gün Sazak’ın oğlu ve MHP’li eski milletvekili Süleyman Servet Sazak ise görüşlerini şöyle anlattı: “Daha önce söyledim Mansur beyle beraber olduğumu, burada olmamın ötesinde bir olay var bugün ülkücü irade burada en önemlisi bu. Birilerinin ülkücü irade dediği şey işte bu manzara, dolayısıyla ülkücü irade Mansur beyle beraberdir ve Mansur beyi Cumhuriyet Halk Partisinin adayı olarak çok ciddi bir şekilde destekliyoruz.”

ANKARA DEĞİL, TÜRKİYE KAZANACAK: MHP’lilerin “Doğu’nun Başbuğu” lakabıyla tanıdığı Yılma Durak da Yavaş’ı desteklediğini açıkladı. Durak, “Mansur Yavaş’ın Ankara’yı kazanmasıyla sadece Ankara bir kazanç sağlamıyor, Türkiye bir kazanç sağlayacak, bir kaderi kıracağız. Geleceğimiz Mansur Yavaş’la daha aydınlık daha parlak olacak. Bu ülkücü hareketin de bir başarısı olacak. İlk defa Türkiye’de de ülkücü hareket bir başarıya da imza atmış olacak” ifadesini kullandı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.