Ana Sayfa Haberler Araştırma hastanesine Binali Yıldırım’ın afişleri asıldı

Araştırma hastanesine Binali Yıldırım’ın afişleri asıldı

596
0

İstanbul’da Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’ın yerel seçim afişleri asıldı. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu duruma tepki gösterdi.

Kamu kurumlarına siyasi partilerin afişlerinin asılması yasak. Ancak buna rağmen İstanbul’daki Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne AKP tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterilen Binali Yıldırım’ın yerel seçim afişleri asıldı.

KAFTANCIOĞLU: KALDIRIN YA DA GELİR KALDIRMASINI BİLİRİZ

​CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “Sultangazi ilçe seçim kurulu, ve kaymakamlığı o afişleri o hastaneden ya siz kaldırtırsınız ya da gelir kaldırmasını biliriz. Suça ortak olmayın” ifadeleriyle tepkisini dile getirdi.

‘AKP SEÇİM UĞRUNA HER ŞEYİ ÇÜRÜTÜYOR’

Eski CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş da Yıldırım’ın afişlerinin hastaneye asılmasına şu sözlerle tepki gösterdi:

“Bu fotoğrafı az önce bir arkadaşım çekti. İstanbul’daki bir devlet hastanesi AKP adayının afişleriyle donatılmış. ‘Ayıptır’ desen utanmazlar, ‘Etik değil’ desen duymazlar. ‘Burası kamunun ve herkesin, bunu yapamazsınız’ desen umursamazlar! AKP bir seçim uğruna her şeyi çürütüyor!”

​Yarkadaş, daha sonra attığı Tweet’le hastanedeki afişlerin kaldırıldığını duyurdu.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.