Ana Sayfa Haberler 24 Haziran’da yüzde 59 oy alan AKP’li başkandan istifa kararı: Oylar eriyor

24 Haziran’da yüzde 59 oy alan AKP’li başkandan istifa kararı: Oylar eriyor

455
0

Konya Halkapınar’da AKP İlçe Başkanlığı görevini yürüten Mehmet Kurun istifa kararı aldı. 24 Haziran seçimlerinde yüzde 59 oy aldıkları ilçede partisinin oylarının erimesinin sorumluluğunun kendisine yüklenmesini kabul etmediğini söyleyen Mehmet Kurun; “İl başkanlığının, birilerinin ya da sorumlu milletvekillerinin hatalarının sorumlusu ben ve arkadaşlarım değil” dedi.

Sözcü’den Mehmet Ali Kayacı’nın haberine göre yaklaşık 2 yıldır AKP Halkapınar İlçe Başkanlığı görevini yürüten Mehmet Kurun ve yönetimi görevlerinden istifa etme kararı aldı.

“SORUMLULUĞU TAŞIYAMAM”

AKP İl Başkanlığı’na gönderdiği istifasında, en zor seçim olan 24 Haziran seçimlerinde bile %76.6’lik bir oran ile görevini yerine getirdiğini belirten Mehmet Kurun, “Maalesef ki, yerel seçimlere girerken yapılan yanlışlara ve hatalara defaten uyarıda bulunmama rağmen bunlar dikkate alınmamış ve Ak Parti’nin oylarının erimesine sebep olmuştur. Bu sebeple ve gerekçelerle o hataların sebebi olmadığım halde, sorumluluğun tarafıma yüklenmesini gibi ağır bir yükü taşıyamayacağımı belirtiyor, AK Parti Halkapınar İlçe Başkanlığı görevimden istifa ediyorum” dedi.

“OYLAR ERİYOR SORUMLUSU BEN DEĞİLİM”

Partisine üyeliğinin ve bağımlılığının devam edeceğini belirten Mehmet Kurun, Sözcü’ye yaptığı açıklamada, “Gönlüm öyle istedi. Kendi rızamla, ben ve yönetimim de dahil hepimiz istifa ettik. İl başkanlığının, birilerinin ya da sorumlu milletvekillerinin hatalarının sorumlusu ben ve arkadaşlarım değil” ifadelerini kullandı.

Kurun, “24 Haziran seçimlerinde yüzde 76.6 gibi oy aldıkları ilçede partisinin oylarının erimesinin sorumluluğunun kendisine yüklenmesini kabul etmediğini” belirterek, “Yönetim olarak görevden ayrıldık, istifa ettik, sesimizi herkes duysun” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.