Ana Sayfa Dünya Venezuela: ABD’nin yardım paketleri bozulmuş yiyecek ve ilaçla dolu!

Venezuela: ABD’nin yardım paketleri bozulmuş yiyecek ve ilaçla dolu!

537
0

Venezuela’nın Moskova Büyükelçisi Carlos Rafael Faria Tortosa, ABD’nin Kolombiya üzerinden ülkesine sokmaya çalıştığı insani yardım paketlerinin içinde son kullanma tarihi geçmiş ilaçlar ve bozulmuş yiyecekler bulunduğunu öne sürdü. Tortosa, bu paketlerin Venezuela’ya girmesini engellemeye devam edecekleri vurgusunu yaptı.

Tortosa Rus basınına verdiği demeçte, “ABD, kimsenin kontrolünden geçmeyen ürünleri ulaştırmaya çalışıyor. Duyumlarımızdan, paketlerin içerisinde bozulmuş yiyecekler ve son kullanma tarihi geçmiş ilaçların bulunduğunu biliyoruz. Kızılhaç dahil, bu işle ilgilenen yardım kuruluşlarından hiçbiri paketleri denetlemedi” dedi.

‘RUSYA’DAN 7 TON TIBBİ YARDIM KABUL ETTİK’

Venezuelalı Büyükelçi, başka bir ülkeden yardım kabul edip etmedikleri sorusu karşısında ise, “Kabul ediyoruz. Rusya’dan içerisinde 7 ton ilaçla tıbbi gereç olan bir gemiyi kabul ettik. Bunda kötü bir şey yok. Zira bu yardımın iyi niyetle yapıldığını ve bir tuzak olmadığını biliyoruz” ifadelerini kullandı.

Diğer yandan Tortosa, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun AB’nin gönderdiği insani yardımları kabul etmeye hazır olduğunu söyledi.

Venezuella hükümeti ABD’nin, içlerinde yardım olduğunu söylediği kamyonların girişinin önünü kesmek için Kolombiya ve Brezilya sınırını kapatma kararı almıştı.

Maduro insani yardımların ülkeye ulaştırılmasının ABD’nin işgal stratejisinin bir parçası olduğunu ve buna izin vermeyeceğini söylüyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.