Ana Sayfa Haberler Çığ altında kalan bir dağcı kurtarıldı

Çığ altında kalan bir dağcı kurtarıldı

551
0

Niğde’de Demirkazık Dağı’nda tırmanış yaparken çığ düşmesi sonucu mahsur kalan iki dağcıdan Hilal İşcan kurtarıldı. Diğer dağcı Mustafa Kemal Karakoç’u arama çalışmaları ise sürüyor…

Niğde’deki Demirkazık Dağı’na zirve tırmanışı yapan 2 dağcının üzerine çığ düştü. Yoğun bir şekilde sürdürülen arama kurtarma çalışmalarında 2 dağcıdan Hilal İşcan çığ altından kurtarıldı. Diğer dağcı Mustafa Kemal Karakoç’un kurtarma çalışmaları ise sürüyor.

dağcılar niğde 2 031218.jpg

AKUT Kurtarma ekibinden Dursun Şimşek arama kurtarma çalışmalarıyla ilgili şu bilgileri verdi:

“Şu an dağcılardan bir tanesi helikopterler tarafından alındı. Diğer arkadaşı da şu anda biz arıyoruz. Aramalarımız sürüyor. Şu anda çığ bölgesindeyiz. Uzun bir çığ kulvarı var. Bu kulvar üzerinde eşyalarını bulduk ama bu eşyaların kaybolan dağcıya ait olmadığı belirtildi. Şu an arama çalışmalarımız devam ediyor.

Bölge zor bir bölge. Uzun süreceğe benziyor. Etap etap geçiyoruz kayaları. Ekipler diğer illerden de gelecekler. Buz kütleleri var, kar kütleleri var, onları da geçmeye çalışıyoruz”

KURTULDU, TELEFONLA YARDIM İSTEDİ

Niğde’nin Çamardı ilçesindeki Demirkazık Dağı Eznevit mekisinde 2 dağcının üzerine dün 16.00 sıralarında çığ düştü. Kendi imkanıyla kurtulan Hilal İşcan, çığ altında kalan arkadaşı Mustafa Kemal Karakoç’a ulaşamayınca telefonla yardım istedi. Bölgeye AFAD, UMKE, AKUT ekipleri sevk edildi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.