Ana Sayfa Haberler Devlet Bahçeli: Cumhur İttifakı iyi gidiyor, karşılıklı jestler olabilir

Devlet Bahçeli: Cumhur İttifakı iyi gidiyor, karşılıklı jestler olabilir

424
0

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptığı açıklamada, “Görüşmeler olumlu ve verimli, Cumhur İttifakı iyi gidiyor. Cumhur İttifakı karşılıklı saygı içerisinde ilerliyor, karşılıklı jestler olabilir” dedi.

AKP ile yapılan görüşmelerin olumlu ve verimli ilerlediğine değinen Devlet Bahçeli, “Cumhur İttifakı içinde gönül vardır, karşılıklı saygı vardır. Saygı içinde jestler olacaktır. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görüşme arzusu olursa biz her zaman görüşürüz. MHP ile AK Parti görüşmeleri devam ediyor. Uzlaştıkları alanlar oluşuyor. Sayın Cumhurbaşkanı’nın dönüşünde ona arz edecektir. Sonra karşılık değerlendirme ihtiyacı olursa gereği yapılır. Şu ana kadar gelişmeler olumludur. Cumhur İttifakı iyi gidiyor” değerlendirmesinde bulundu.

Bahçeli, CHP’nin İYİ Parti ve Saadet Partisi ile yaptığı görüşmelerin sorulması üzerine de “Muhalefet koalisyon düşünüyorsa yapsın. Yani ‘Millet İttifakı’ veyahut ‘Zillet İttifakı’ dediğimiz ittifakı koalisyona dönüştürmek istiyorlarsa, onların en tabii hakkıdır” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.