Ana Sayfa Haberler “Erdoğan Türkiyesi’nde hapis”… Beş farklı insan, beş farklı hikaye

“Erdoğan Türkiyesi’nde hapis”… Beş farklı insan, beş farklı hikaye

673
0

5 farklı insan, 5 farklı hikaye… Ortak noktaları AKP iktidarının mağdurları olmaları. Onları bir araya getirense bir kitap…

Danimarka vatandaşı gazeteci Deniz Serinci’nin kaleme aldığı “Erdoğan Türkiye’sinde hapis” adlı kitapta 5 insanın yaşadıkları anlatılıyor.

 

Deniz Serinci, hayatları alt üst edilen isimlerle röportajlar yaptı. O isimler; yazar Aslı Erdoğan, Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Direktörü İdil Eser, KHK mağduru akademisyen Nuriye Gülmen, Roger Caxer ve gazeteci Hasan Cücük…

Kitapta hikayesi detayları ile anlatılan Gazeteci Hasan Cücük, yaklaşık 25 yıldır Danimarka’da gazetecilik yapıyor. Tanınan ve sevilen bir gazeteci. 

Daha önce İsveç Radyosunun yaptığı haberle Avrupa kamuoyuna yansıyan ‘Danimarka istihbaratının tehditlere karşı korumaya aldığı ailenin’ kimliği de kitapta ilk kez deşifre ediliyor. 

Hasan Cücük, 6 Ocak 2017’de başlayan ve 14 gün süren koruma altındaki günlerini ilk kez kitapta detayları ile anlattı.

20 Kasım 2018’de piyasaya çıkan kitap, AKP iktidarının  15 Temmuz bahanesiyle hukuku ve insan haklarını hiçe sayan uygulamalarını, Danimarka kamuoyuyla paylaşan ilk eser olma özelliğini taşıyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.