Ana Sayfa Haberler Ceza yiyince çığlık atan kadın akademisyen suskunluğunu bozdu

Ceza yiyince çığlık atan kadın akademisyen suskunluğunu bozdu

437
0

İstanbul’da trafik cezası yiyince attığı çığlıklarla gündem olan öğretim üyesi Ö. A. işin aslını anlattı. Meğer bakın neler olmuş…

Öğretim üyesi Ö. A. İstanbul’da trafik cezası yiyince attığı çığlıklarla gündem oldu. İşin aslını anlatan Ö.A. şöyle konuştu:

çığlık 1 291118

Kendilerine ehliyetimin olduğunu ve ehliyetsiz araba kullanmaktan ceza veremeyeceklerini söyledim. Önemli bir toplantıya yetişmek durumunda olduğumu belirttim. Kendileri bana herhangi bir şey söylemeden uzun bir süre beklettiler, kendimi tanıtarak, “Sizin gibi birçok polis öğrencim var bana saygıda kusur etmezler. Ben sizleri onlardan ayırmıyorum” dedim.

çığlık 2 291118

O sırada polis, “Bana ne öğretmensen, hocaysan” dedi ve ehliyetim olmasına rağmen ehliyetsiz araba kullanmaktan ceza kesti. Uzlaşmacı bir tavırla memur olduğumu, sabit bir gelire sahip olduğumu bu cezanın hem ağır hem de lüzumsuz olduğunu söyledim.

çığlık 3 291118

Diğer polis cebinden çıkardığı telefonla beni videoya kaydetmeye başlayınca sinir krizi geçirdim. Ben de polis memurlarının ve polis arabasının fotoğraflarını çektim. Toplantıya gitmek üzere yola koyuldum. Aradan 1 ay geçtikten sonra video görüntülerinin basına servis edildiğini üzülerek öğrendim, hukuki olarak sürecin takipçisi olacağım.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.