Ana Sayfa Dünya SüngerBob KareŞort’tan kötü haber

SüngerBob KareŞort’tan kötü haber

1636
0

SüngerBob KareŞort kreatörü Stephen Hillenburg 57 yaşında hayatını kaybetti. SüngerBob KareŞort dizisi, 200’den fazla bölüm yayımlandı ve iki başarılı animasyon filmine dönüştürüldü.

SüngerBob KareŞort’un kreatörü Stephen Hillenburg 57 yaşında hayatını kaybetti. Ölüm haberi, çok sevilen animasyon dizisinin 1999 yılından bu yana yayıncılığını yapan Nickelodeon tarafından da doğrulandı.

süngerbob 2 281118.jpg

Şirketten yapılan yazılı açıklamada, Hillenburg’un ölüm nedeninin ALS olarak da bilinen motor nöron hasatlığı olduğu belirtildi. Teşhisin ise geçen yıl mart ayında konduğu vurgulandı.

Karakteri yaratan Hillenburg, aynı zamanda 2004’te SüngerBob KareŞort filmini de yönetmişti.

Nickeledeon’un resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “SüngerBob KareŞort’un yaratıcısı Stephen Hillenburg’un ölüm haberini paylaşmaktan üzgünüz. Yaşamını ve çalışmalarını onurlandırmak için bugün bir saygı duruşunda bulunacağız” denildi.

Şirketin açıklamasında “Steve SüngerBob KareŞort’u her yerde, kuşaklarca çocuğa neşe getiren müstesna bir espri anlayışı ve masumiyetle yoğurdu. Tam anlamıyla orijinal karakterleri ve Bikini Bottom dünyası uzun süre iyimserlik, arkadaşlık ve hayalgücünün sınırsız gücünü hatırlatacak” denildi.

Hillenburg’un ölüm haberinden sonra SüngerBob hayranları, sosyal medyada anma mesajları paylaştı ve “yaşamları zenginleştiren” ve “yıllardır ve gelecek yıllar boyunca da kahkaha attıracağı” için teşekkür edildi.

Hillenburg 20 yıldır Karen Hillenburg ile evliydi ve Clay adlı bir oğulları var.

SüngerBob KareŞort dizisi, 200’den fazla bölüm yayımlandı ve iki başarılı animasyon filmine dönüştürüldü.

SüngerBob ayrıca, David Bowie, John Legend ve Cyindi Lauper’ın şarkılarıyla bir Broadway müzikali oldu ve müzikal geçtiğimiz aylarda Tony Ödülü aldı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.