Ana Sayfa Haberler ‘Cumhurbaşkanı’na meydan okuyorsun’ deyip UBER sürücüsüne saldırdı

‘Cumhurbaşkanı’na meydan okuyorsun’ deyip UBER sürücüsüne saldırdı

499
0

Çekmeköy’de, bir taksi şoförü, “Cumhurbaşkanı’na meydan okuyorsunuz. Cumhurbaşkanı UBER yasak dedi. Utanmıyor musun? Hırsızlık yapıyorsun sen” deyip yolcu alan UBER sürücüsüne saldırdı.

Çekmeköy’de bir taksi şoförü, “Cumhurbaşkanı’na meydan okuyorsunuz. Cumhurbaşkanı UBER yasak dedi. Utanmıyor musun? Hırsızlık yapıyorsun sen” deyip UBER aracına saldırdı. Saldırı sonrası UBER sürücüleri ve taksi şoförleri Çekmeköy polis merkezinde toplandı. Polis merkezi önünde gergin dakikalar yaşanırken, polis ekipleri kalabalığı olaysız bir şekilde dağıttı.

UBER SÜRÜCÜSÜ, YOLCU ALMAK İÇİN DURDU

Olay, 23.30 sıralarında, Çekmeköy Hamidiye Mahallesi Barışyolu caddesi üzerinde meydana geldi. İddiaya göre UBER aracı sürücüsü İsmail Erdemi, yolcu almak için durdu.

TAKSİCİ POLİSE BİLDİRDİ

Bu sırada oradan geçmekte olan bir taksi sürücüsü UBER sürücüsünün yolcu aldığını gördü. Durumu polis ekiplerine bildirdikten sonra UBER aracını takip etmeye başladı. Kısa bir süre sonra polis ekipleri UBER aracını durdurdu.

uber 1 281118.jpg

ARACA SALDIRI ANI KAMERAYA YANSIDI

İddiaya göre Polis ekiplerinin UBER aracını işlem yapmak için durdurduğu sırada, arkadan takip eden taksi şoförü aracından inerek, UBER sürücüsü İsmail Erdemi’yi tehdit etti ve UBER aracına vurmaya başladı. Araçtan inmeyen UBER sürücüsü saldırı ve tehdit anlarını cep telefonu kamerası ile kaydetmeye başladı.

“SİZ CUMHURBAŞKANINA MEYDAN OKUYORSUNUZ”

Görüntülerde taksi sürücüsünün “Siz Cumhurbaşkanına meydan okuyorsunuz, bu ülkenin Cumhurbaşkanı UBER yasak dedi. Utanmıyor musun? Hırsızlık yapıyorsun sen” dedikten sonra UBER aracının kaputuna vurduğu görülüyor. Daha sonra gece bekçilerinin müdahalesinin ardından taksi şoförünün oradan uzaklaştırdığı görülüyor.

5 KİŞİ İFADELERİ ALINMAK ÜZERE POLİS MERKEZİNE GÖTÜRÜLDÜ

Olay yerine gelen polis ekipleri olaya karıştığı iddia edilen beş kişiyi ifadelerini almak üzere Çekmeköy polis merkezine götürüldü. Burada olaya karışan taksi şoförü oldukları öğrenilen Hamza B. Emre K. ve Çetin A. ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. UBER sürücüsü İsmail Erdemi ve yolcunun şikayetçi olduğunu öğrenilirken polis merkezinde ki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. UBER aracı ise trafikten men edildi.

UBER VE TAKSİ ŞOFÖRLERİ KARŞI KARŞIYA GELDİ

Olay sonrası taksi şoförleri ve UBER sürücüleri arkadaşlarına destek olmak için polis merkezine akın etti. İki tarafta kısa sürede 60 ve 70 kişi olurken, burada gergin dakikalar yaşandı. Polis ekipleri kalabalığı olaysız bir şekilde dağıtırken, taraflar arası fiziksel bir kavga yaşanmadı.

uber 2 281118.jpg

TEHDİT VE FİZİKİ BİR MÜDAHALE VAR

Olay sonrası konuşan Lisanslı Taşımacılar Derneği Başkanı Metin Magriso, tehdit ve fiziki bir müdahalenin olduğunu belirterek, “Yine taksici-UBER gerilimi yaşadık. Her zaman dediğimiz gibi tüm taksici camiasına mal etmediğimiz bir durum, üç beş tane kendini bilmez diye tabir ettiğimiz kişiler arkadaşımıza saldırı gerçekleştirdi. Durumu hemen emniyet ekiplerine haber verdik. Karakola geldik arkadaşımıza destek olmaya, ifadelerin alınmasını bekliyoruz, şikayetçi olarak devam ediyor bu konu. Arkadaşımıza yolculuk esnasında 3-5 taksi şoförü aracının önünü keserek çeşitli hakaretler savuruyorlar, arabaya fiziki bir müdahale var. Yolcu için korku dolu anlar yaşandı, arkadaşımız da bu durumdan çok rahatsız. Bundan sonrası yargıda devam edecek” dedi.

Şahısların ifadeleri alındıktan sonra, taraflar olaysız bir şekilde dağıldı.

uber 3 281118.jpg

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.