Ana Sayfa Haberler Kadınlar, Arda Turan ve Ahmet Kural’ı unutmadı!

Kadınlar, Arda Turan ve Ahmet Kural’ı unutmadı!

614
0

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma günüydü… Kadınlar, birlik olup, bugün seslerini duyurmak istedi. Şiddete, hor görülmeye, tacize, tecavüze, eşitsizliklere ve erkek egemenliğine karşı… Fakat yine şiddetin hedefi oldular.

 

 

Görüntüler İstanbul Taksim’den. 25 Kasım Platformu’nun çağrısıyla saat 16:00’da Tünel Meydanı’nda buluştu kadınlar. 17:00’de Galatasaray Lisesi’ne kadar sloganlarla yürünecekti. 

İstiklal’e polis ablukası

Polis, İstiklal Caddesi’ne çıkan tüm yollarda barikat kurdu. Galatasaray Meydanı’na çıkan cadde trafiğe kapatılarak, meydan abluka altına alındı. Kadın şiddetine karşı ses veren kadınların karışına TOMA’lar çıkarıldı.

Polis müdahale etti

Polis yürüyüşe izin vermedi. Alkışlar, zılgıtlar, bando ve tamburlar eşliğinde, slogan atarak yürüyüşe geçmek isteyen kadınlara polis biber gazıyla müdahale etti.

Kadınlar dağılmadı. Polis şiddeti altında, kadına yönelik şiddeti protesto etmeye devam ettiler.

Tünel’de yapılmayan açıklama Mis Sokak’ta

Tünel Meydanı’ndan dağılmaya başlayan grup İstiklal’in ara sokaklarında tekrar toplanmaya başladı. Mis Sokak’ta toplanan kadınlar burada basın açıklamasını okudu.

Polis şiddetine rağmen, eylem kadınca geçti… Renkli, anlamlı, halaylarla, sloganlarla kadınlar hep bir ağızdan bir kez daha şiddete hayır dedi. 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.