Ana Sayfa Haberler MHP’li Enginyurt: Kırılan telefon iPhone değil, demoydu

MHP’li Enginyurt: Kırılan telefon iPhone değil, demoydu

541
0

CHP Özel’in Enginyurt’a yönelik, “Önce, ABD’yi protesto etmek için iPhone’u kırıp sonra ‘Brunson gidince ortada kaldık, gitti bizim iPhone’ diyen biz değiliz” sözleri üzerine MHP’li Enginyurt, “iPhone’u kırmadım. İl başkanım yanımda, basın bunu haber yapsın diyerek, demo bir telefonu kırmıştır” ifadelerini kullandı.

TBMM Genel Kurulunda, MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, yerinden söz alarak, daha önce yaptığı bir konuşmaya ilişkin, dün Genel Kurulda bazı CHP’li milletvekillerinin sözlerini çarpıttığını öne sürdü. Enginyurt, “Biz de seçilmiş milletvekiliyiz Özgür Özel, ileri geri konuşmasan çok sağlıklı olur diye düşünüyorum” ifadesini kullandı.

Bunun üzerine söz alan Özgür Özel, “Önce, ABD’yi protesto etmek için iPhone’u kırıp sonra ‘Brunson gidince orta kaldık, gitti bizim iPhone.’ diyen biz değiliz. ‘Bu nasıl ittifak?’ diye serzenişte bulunup, ‘AK Parti için 31 Mart’ta durum hiç de iyi görünmüyor’ diye başlayan açıklamadan sonra Sayın Devlet Bahçeli’nin ‘Açıklamaları kendisini bağlar, bizi bağlamaz’ açıklamasının ardından ‘Doğru söylüyor Genel Başkanım, benim sözlerim değil, Genel Başkanımın dedikleri doğru’ diyen ben değilim” karşılığını verdi.

Özel, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili araştırma komisyonu önergesine önce “evet” oyu verip sonra onu tweet olarak atıp, genel merkezden başka talimat gelip tavır değişince tweet’i silenin de kendisi olmadığını belirtti.

Yeniden söz alan Enginyurt, “iPhone’u kırmadım. İl başkanım yanımda, basın bunu haber yapsın diyerek, demo bir telefonu kırmıştır, maksat bunun haber olmasıydı. Niyetimiz, maksadımız belliydi” dedi. O gün Türkiye’ye başlatılan saldırıya karşı Cumhurbaşkanı’na destek vermek istediğini belirten Enginyurt, “Arkasından, doğrudur, Brunson serbest bırakılınca sitemimizi ifade ettik” diye konuştu.

“Anketler ve sokak alarm veriyor” diyerek AKP’yi uyaran bir açıklama yaptığını, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin de açıklaması üzerine bir tweet attığını anımsatan Enginyurt, “Genel Başkan Devlet Bey’in lafı üzerine laf söyleyen kendi adına haksızlık eder, ülkücülüğünden de şüphe ederim” dedi.

“iPHONE’UMU VERİN. ÇOK BOZULDUM” TWEETİ

Enginyurt’un “Ben iPhone’umu kırmadım” dediğini hatırlatan Özel, Enginyurt’un “Brunson yüzünden Amerika’yı protesto edeceğiz diye iPhone’u kırdık. Brunson ilk uçağa bindi, gitti. Arkadaş, Amerika’yla aram açıldığına mı yanayım, kırılan iPhone’uma mı üzüleyim, ajan Brunson’un serbest kalmasına mı kızayım? Kaldık ya la ortada. İPhonu’umu verin. Çok bozuldum, ona göre” şeklinde tweet attığını aktardı.

Özel, “Konuşturmayacağım diye Meclise gelen adamın konuştuğu sözü de gördünüz, ‘Bizde geri vites olmaz’ diyen adamın attığı ‘tweet’i de gördünüz” diye konuştu.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay da “CHP’de kimin sözü geçerli? Ben herhalde Sayın Kılıçdaroğlu’nun diye düşünürüm. CHP’de pek çok milletvekilinin yaptığı konuşmalarla ilgili pek çok görüşler Sayın Kılıçdaroğlu tarafından ifade edilmiştir. Bu da doğaldır” değerlendirmesini yaptı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.