Ana Sayfa Haberler Erdoğan’dan talimat: Ekmek, yağ, bal yemeli mi, yememeli mi araştırılsın

Erdoğan’dan talimat: Ekmek, yağ, bal yemeli mi, yememeli mi araştırılsın

875
0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, beslenmeyle ilgili açıklamalar yapan uzmanları eleştirerek, “Birçok alanda vatandaşın aklını karıştıran farklı açıklamalar var. Bu işi çözün. Millet tartışmalar arasında kalmasın. Vatandaş doğru bilgiyi alsın” talimatı verdi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü’nde bir araya geldiği Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu’na bağımlılıkla mücadele edilmesi, yerli ilaç oranının artırılması ve israfın önlenmesi için talimat verdi. Erdinç Çelikkan’ın Hürriyet’te yer alan haberine göre; Erdoğan kurul üyelerinden son günlerde tartışılan gıda israfının önlenmesi konusunda da çalışma yapılmasını istedi.

Son günlerde piyasada beslenmeyle ilgili topluma tavsiyelerde bulunan kişilerle ilgili de eleştiride bulunan Erdoğan; “Biri çıkıyor ‘ekmek yiyin’ diyor, biri de ‘yemeyin’ diyor. Biri ‘yağı su gibi için’ diyor diğeri başka bir şey. Biri ‘bal ye’ diyor, biri ‘yeme zararlı’ diyor. Birçok alanda vatandaşın aklını karıştıran farklı açıklamalar var. Bu işi çözün. Millet tartışmalar arasında kalmasın. Vatandaş doğru bilgiyi alsın” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.