Ana Sayfa Haberler Herkese ters köşe yaptı: Teşekkürler Suudi Arabistan

Herkese ters köşe yaptı: Teşekkürler Suudi Arabistan

336
0

Suudiler’e karşı harekete geçmesi çağrıları yapılan ABD Başkanı Donald Trump, bugün çok konuşulacak bir tweet attı ve Suudi Arabistan’a teşekkür etti.

Gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülmesi sonrası uluslararası kamuoyundan Suudiler’e karşı harekete geçmesi çağrıları yapılan Trump, aksi yöndeki tavrını sürdürüyor. ABD Başkanı bugün yine çok konuşulacak bir tweet attı.

Sözcü’de yer alan habere göre; ABD Başkanı Trump, silah satışı ve petrol ticareti başta olmak üzere milyarlarca dolarlık ilişkilerinin bulunduğu Suudi Arabistan’ın yanında durmaya devam ediyor.

Kaşıkçı cinayetinde tüm okların Prens Selman’ı göstermesine rağmen net adımlar atmaktan geri duran Trump, bugün yine çok konuşulacak bir çıkışta bulundu.

Petrol fiyatları nedeniyle Suudi Arabistan’a teşekkür eden Trump, “Petrol fiyatları giderek düşüyor. Bu, ABD ve dünya için büyük bir vergi indirimi gibi ve harika. Tadını çıkarın. Teşekkürler Suudi Arabistan. Ama hadi biraz daha düşürelim” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.