Ana Sayfa Haberler Sultangazi’de kedilerin kuyrukları kesiliyor: Büyü şüphesi

Sultangazi’de kedilerin kuyrukları kesiliyor: Büyü şüphesi

512
0

İstanbul Sultangazi’de son günlerde kuyruğu kesilmiş kediler hayvanseverlerin tepkisine neden oldu.

Sultangazi’ye bağlı Gazi Mahallesi’nde son günlerde kuyruğu kesilmiş sokak kedileri mahalle halkını tedirgin etmeye başladı. Mahalle sakinleri bunun “büyü” için yapıldığını öne sürdüler.

BİR AYDA KUYRUĞU KESİLMİŞ 12 KEDİ GÖRDÜM

Son aylarda mahallede kuyruğu kesilmiş sokak kedilerini görenler hayvanlara yapılan işkencenin sorumlularının bir an önce bulunarak, cezalandırılmalarını istiyor. Mahallede esnaflık yapan Harun İrten; “Son zamanlarda mahallemizde hayvanlara yapılan işkencenin haddi hesabı yok. Kuyruğu kesilmiş kedi gördüm. Veterinere götürmek için yaklaştım ama korktuğu için benden kaçtı. 1 ayda kuyruğu kesilmiş 12 tane kedi gördüm. Bunu yapan insan olamaz” dedi.

YAŞADIĞIMIZ MAHALLEDE BU TÜR VAKALARI DAHA ÖNCE DUYDUK

Utku Arif Kavak ise “2 aydır bu konuyu araştırıyoruz. Konunun kedilerin kara ve gri renklerde olmasından dolayı kuyruklarının belli kısımlarının kesilmesi, yer yer komple kesilmesinden dolayı bunun ‘büyü’ olduğu kanaatindeyiz. Yaşadığımız mahalle bu tür vakaları daha önce duyduk. Mahallemizde falcılık yoğun olduğundan dolayı sokak kedilerinin kuyruklarının büyüde kullanıldığını düşünüyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.