Ana Sayfa Haberler Saadet Partisi’ne Fatih Erbakan darbesi

Saadet Partisi’ne Fatih Erbakan darbesi

527
0

Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 15. Hukuk Dairesi’nin Saadet Partisi Genel Merkezi için verdiği tahliye kararı, Yargıtay tarafından onandı. İcra memurları, tahliye için Saadet Partisi’ne 1 ay süre verdi.

Eski başbakan Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan’ın açtığı genel merkez binasının tahliye davası nedeniyle icra memurları Saadet Partisi’ne tebligatta bulundu. Fatih Erbakan’ın 15 günde tahliyesini istediği bina için icra memurları Saadet Partisi’ne 1 ay süre verdi.

Saadet Partisi’nin avukatı ve Ankara İl Başkanı Fatih Beyazıt, parti genel merkezi binasının tahliye edilmesine yönelik karara ilişkin, “Yargıtayın onama kararı olduğu için karşı taraf tahliyeye geldi. Kendilerinden uygun bir süre talep ettik. İcra memurunun inisiyatifiyle de tarafımıza bir aylık bir süre verilmiş oldu” ifadelerini kullandı.

Beyazıt, eski başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan ve damadı Mehmet Altınöz’ün açtığı davada, Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 15. Hukuk Dairesi’nin verdiği tahliye kararının Yargıtay tarafından onanmasına ilişkin parti genel merkezi önünde basın mensuplarına açıklama yaptı.

Yargıtay’ın onama kararının, parti genel merkez binasının tahliyesiyle ilgili olduğuna işaret eden Beyazıt, binanın tapusu ve mülkiyetiyle alakalı davanın ise asli hukuk mahkemesinde devam ettiğini bildirdi.

Beyazıt, mahkemenin binanın tapu kaydı için parti lehine “Satılamaz, herhangi bir şekilde bir tasarruf işlemine maruz bırakılamaz” şeklinde tedbir koyduğunu ifade ederek şu değerlendirmede bulundu:

“Bu anlamda tabii tahliye kararına ilişkin, Yargıtay’ın onama kararı olduğu için karşı taraf tahliyeye geldi. Kendilerinden uygun bir süre talep ettik. Fakat onlar bir an önce çıkmamız gerektiğini söyledi ama burası bir genel merkez binası. Yeni bir gayrimenkul, oranın tadilatı, taşınma süreci birkaç ayımızı alacak diye ifade etmemize rağmen bize böyle bir süre verilmedi, 15 gün söylendi. İcra memurunun inisiyatifiyle de tarafımıza bir aylık bir süre verilmiş oldu. Gayrimenkulün aynına ilişkin davamızda ise mahkemenin tedbir kararı halen devam ediyor.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.