Ana Sayfa Dünya İtalya’daki IKEA mağazası kış boyunca sokak hayvanları için barınak olacak

İtalya’daki IKEA mağazası kış boyunca sokak hayvanları için barınak olacak

735
0

İtalya’nın Katanya kentindeki bir IKEA mağazası çalışanları, mağaza içerisinde mobilyaların sergilendiği alanları soğuk kış aylarında soğuktan etkilenmemeleri için sokak hayvanlarına açma kararı aldı.

İtalya’nın Katanya kentindeki IKEA çalışanları, mağazanın kapılarını kış aylarında soğuk havadan korunmaları için sokak hayvanlarına açma kararı aldı. IKEA çalışanları tarafından yapılan bu iyi niyetli hareketten çok etkilendiği belirten Martine Taccia tarafından Facebook’ta paylaşılan videoda, bir grup köpeğin huzurlu ve mutlu bir şekilde mağazanın içerisindeki mobilyaların sergilendiği bölümlerde konakladıkları görülebilmekte.

ikea 2 191118.png

 

Uygulamayı, yağmur yağdığı zamanlarda sokak hayvanları için barınak olması açısından olumlu bir girişim olan tanımlayan Taccia, “Tepkim saf şaşkınlıktan ibaretti, bu uygulama çok yaygın değil” dedi.

Taccia tarafından çekilen videoda yer alan köpeklerin görüntüleri, sadece Facebook üzerinde 1 milyonun üzerinde bir görüntülenmeye ulaştı.

ikea sokak hayvanı 191118

 

Mobilya devi IKEA ve bazı hayvan hakları gruplarının ortaklığı ile 2014 yılında hayata geçen ‘Home For Hope’ (Umut için Yuva) projesi kapsamında, mağaza içerisinde mobilyaların arasına sokak köpeklerinin resimlerini konularak, sokak hayvanlarını sahiplenmeye niyeti olan kişileri harekete geçirmenin amaçlandığı bir girişim başlatılmıştı.

ABD ve Singapur’daki IKEA mağazaları bu projeye destek vermesine rağmen, İngiltere’deki birçok mağaza ise rehber köpekler haricindeki sokak hayvanlarının mağazalara girişini engelleyen katı bir politika uygulamaya devam etmekte.

The Dodo’ya konu hakkında açıklamalarda bulunan Beppe Liotta isimli bir müşteri de “IKEA mağazasının girişinde ve mobilyaların sergilendikleri alanda orada bulunan köpekleri gördüğümde büyük bir mutluluk hissettim” dedi.

ikea 3 191118

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.