Ana Sayfa Haberler Bir gazetecinin canlı yayında cezaevine girme anı…

Bir gazetecinin canlı yayında cezaevine girme anı…

757
0

Yolsuzluk haberi yapan gazeteci Sedat Sur tutuklandı. 

 

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne 2016 yılında kayyım atanmasının ardından ‘Kayyum atanan belediyede milyarlık ‘din konferansı’ vurgunu!” başlığıyla haber yapan gazeteci Sedat Sur, hakkında açılan soruşturma sonucunda kendisine verilen 11 ay 20 gün hapis cezasına binaen 19 Kasım 20018 Pazartesi günü cezaevine girdi.

2016 yılında gazeteci Sedat Sur, “Kayyum atanan belediyede milyarlık ‘din konferansı’ vurgunu!” başlıklı bir haber yaptı.

Sur’un haberi Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum atandıktan sonra kentte düzenlenen bir din konferansında dönen yolsuzluk iddialarına ilişkindi.

Habere göre bu konferansa iktidara yakınlığıyla bilinen Nihat Hatipoğlu çağrılmış, burada ‘el altından’ kendisine 400 bin TL kadar bir para verilmişti.

HAPİS CEZASI VERİLDİ

2017 yılında bu haberinden ötürü Sur hakkında soruşturma başlatıldı. Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı, ifadesine başvurduğu gazeteci hakkında “kayyumu hedef gösterme”, “hakaret”, “örgüt propagandası” suçlamasıyla iddianame hazırladı.

İddianamenin kabul edilmesiyle Sur’a dava açılırken, yargılandığı davanın 9 Kasım’da görülen duruşmasında gazeteciye 11 ay 20 gün hapis cezası verildi.

Gazeteci Sedat Sur, cezaevine girmeden önce yaşananları Özgürüz’ün canlı yayınında Zübeyde Sarı’ya anlattı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.