Ana Sayfa Haberler Eminönü’nden Sultanahmet’e 75 TL istedi: 5 TL’de gönlünden indirim yaptı

Eminönü’nden Sultanahmet’e 75 TL istedi: 5 TL’de gönlünden indirim yaptı

616
0

İstanbul’da bazı taksi şoförlerinin turist ve Türk müşterilere farklı muamele gösterdiği iddialarını gözlemlemek isteyen Hürriyet Gazetesi’nden Savaş Özbey, şehrin farklı yerlerinde taksi kullandı. Bir taksicinin Türk müşteriyi başka taksiye yönlendirdiğini daha sonra da turistleri kabul ettiğini ifade eden Savaş Özbey; “Eminönü’nden Sultanahmet’e 75 TL istedi: 5 TL’de gönlünden indirim yaptı” dedi.

İstanbul’da bazı taksi şoförlerinin turist ve Türk müşterilere farklı muamele gösterdiği iddialarını gözlemlemek isteyen Hürriyet Gazetesi’nden Savaş Özbey, turist taklidi yaparak şehrin çeşitli yerlerindeki taksilere bindi.

İşte Savaş Özbey’in turist kılığında yaptığı yolculuklardan birinde yaptığı gözlemler:

“Yanımızdaki bir arkadaşımız bu taksilere doğru ilerliyor. Türkçe olarak Sultanahmet’e gitmek istediğini söylüyor. Taksici (34 XXX 92) onu almıyor, başka taksiye yönlendiriyor.

Bu kez aynı taksiye turist kılığında biz gidiyoruz. Az önce aynı yer için (Sultanahmet) Türk müşteriyi başka taksiye yönlendiren şoför, bu kez turistleri kabul ediyor. Trafik olmadığı halde, trafik olduğunu, hızlı yoldan gideceğini söylüyor ama taksimetreyi açmıyor.

Eğer Babıâli Yokuşu’ndan çıkacak olsa, neredeyse birkaç dakikada varacak ve indi-bindi parası tutacak. Trafik bahanesiyle sahili dolaşıp Çatladıkapı tarafından giriyor. Yine tutsun tutsun 20 lira… Vardığımızda 75 TL istiyor. Çok pahalı diye itiraz edince, 5 TL de gönlünden indirim yapıyor: 100 TL’ye 30 TL para üstü verip bizi indiriyor.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.