Ana Sayfa Haberler Devlet Bahçeli’den Cemal Enginyurt’a tepki: MHP’yi bağlamaz

Devlet Bahçeli’den Cemal Enginyurt’a tepki: MHP’yi bağlamaz

570
0

MHP lideri Devlet Bahçeli’den AKP’yi ittifak konusunda “Herkes aklını başına alsın” diyerek uyaran Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ile ilgili açıklama geldi. Bahçeli; “MHP’yi bağlamaz” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AKP’yi ittifak konusunda “Herkes aklını başına alsın” diyerek uyaran Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ile ilgili açıklamada bulundu. Bahçeli, “Açıklamaları MHP’yi bağlamaz” dedi.

Bahçeli’den partisinin politik ilkeleri hakkında açıklama geldi. Twitter’dan bir dizi tweet paylaşan MHP lideri Ordu Milletvekili Enginyurt’un adını vererek uyarıda bulundu.

MHP lideri Devlet Bahçeli şu tweet’leri paylaştı:

Milliyetçi Hareket Partisi politikalarının nasıl teşekkül ettiği, söz ve açıklama sınırının ne şekilde oluşup olgunlaştığı belli ve bilinmektedir.

Parti yöneticilerimiz, parti üyelerimiz, milletvekillerimiz ve diğer teşkilat mensuplarımız belirlenmiş politik ilkelere aynen uymakla mükelleftir.

Bu kapsamda partimizin siyasi faaliyetlerinin belirlenmesinde, parti politikalarının tezahürüyle birlikte kamuoyuna aktarılmasında Ordu Milletvekilimiz Sayın Cemal Enginyurt’un değerlendirme ve açıklamaları Milliyetçi Hareket Partisi’ni bağlamayacaktır.

Aziz milletimize ve siyasi muhataplarımıza saygıyla duyurulur.

ENGİNYURT: HERKES AKLINI BAŞINA ALSIN

Parlamentoda düzenlenen basın toplantısında konuşan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, AKP için durumun 31 Mart’ta hiç de iyi görünmediğini ifade etmişti. Cemal Enginyurt; “Gerek anketler gerekse sokak alarm veriyor. Başta Sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere hükümet ve yetkililerine şunu net şekilde söyleyebiliriz: MHP, Cumhur İttifakı için bir kazançtır, kazanımdır. MHP ile birlikte girilecek bir seçimden büyük başarılar ortaya çıkacaktır, iyi neticeler, güzel sonuçlar alınacaktır. Aksini düşünmek bile istemiyorum. 31 Mart akşamı aksi olduğu takdirde birileri Külliye’de çok ağır zılgıtlar yiyebilir. Herkes aklını başına alsın” ifadelerini kullanmıştı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.