Ana Sayfa Haberler Zaman Gazetesi yazarı Ali Ünal’a 19 yıl 6 ay hapis cezası

Zaman Gazetesi yazarı Ali Ünal’a 19 yıl 6 ay hapis cezası

587
0

Yazılarından dolayı tutuklanan Gazeteci Yazar Ali Ünal davasında karar çıktı. Ali Ünal, 19 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Kapatılan Zaman Gazetesi’nin eski yazarı Ali Ünal, Uşak’ta yargılandığı davada 19 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Uşak 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Ali Ünal son savunmasını yaptı. Ali Ünal; “Türkiye’de görülen darbe davalarında adım geçmiyor. Çatı dava iddianamesinde bile ismim yok. MİT ya da Emniyet’te adımın geçtiği bir soruşturma dahi yok.  1978 yılından beri yazarlık ve çevirmenlik yapıyorum. Onlarca Türkçe ve İngilizce kitabım var. Taleplerin ilki, dini kitaplar yazan yazarları toplayıp İslami Çalışmalar Enstitüsü gibi bir çalışma yapmamdı. Ama ben reddettim. ‘Ben kendi suyunu kendisi alan bir insanım, kimseye yöneticilik yapamam’ dedim” ifadelerini kullandı.

AĞUSTOS 2016’DA TUTUKLANMIŞTI

Ali Ünal, Uşak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Ağustos 2016’da tutuklanmıştı. Ünal hakkında, “Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs”, “silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek” ve “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlarından hakkında 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ile 29,5 yıla kadar hapis istenmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, mağdur sıfatıyla şikayetçi olmuştu.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.