Ana Sayfa Haberler Barış Atay’dan hükümete, ekonomik krizden çıkış reçetesi!

Barış Atay’dan hükümete, ekonomik krizden çıkış reçetesi!

986
0
TİP Milletvekili Barış Atay Meclis Genel Kurulu’nda konuştu. 10 Kasım’ın hemen öncesinde Atatürk karşıtlığı ile tanınan Kadir Mısıroğlu’nu ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanını eleştirdi.

TİP Milletvekili Barış Atay, “Kriz döneminde para arıyorsanız size öneride bulunayım. Cengiz Holding’ten, Diyanet’ten, Uğur Işılak’tan, Demirören’den veya Genel Başkanınızın Saray harcamalarından para bulabilirsiniz” diye konuştu.

 

 

Atay’ın konuşması şöyle:

“Yarım saat önce belediyedeki işinden atıldığı için işsiz kalan bir işçi halkla ilişkiler binasında intihar girişiminde bulundu. Bunlar sizin gözlerinizin önünde oluyor. İşte size zenginleşen Türkiye!
Kriz döneminde para bulmakta zorlanabilirsiniz. Ben size birkaç öneride bulunayım; vergilerini sildiğiniz, ihya ettiğiniz Cengiz’den Limak’tan Kalyon’dan alabilirsiniz.

Cumhuriyet düşmanı bir yazar bozuntusunu 9 Kasım’da ziyaret eden ve hergün bütçesini artırdığınız Diyanet’ten de alabilirsiniz.

Çorlu tren faciasında oğlunu kaybeden anne hesap soruyor diye onu sosyal medyadan engeleyen müdürden ve onun gibilerin maaşlarından da alabilrisiniz. Ramazan programı sunması için, sonradan vekil yaptığınız Uğur Işılak’a 1 milyon 200 bin lira ödeyen Konya Meram Belediyesi’nden ya da onun gibi parayı savuran diğer belediyelerden de alabilrsiniz.

Medya kuruluşu satın alsın ve tekelleştirdiğiniz medyaya bir halka daha eklensin diye kamu bankalarından 2 yıl ödemesiz 1 milyar lira kredi verdiğiniz Demirören’den de alabilirsiniz.

Veya genel başkanınızın Saray harcamalarından aktarın. İnanın birkaç haftalık kısmı bütün ülkeye gani gani yetecektir.”

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.